Arhitekts: “Steigā demontējot fasādi, tās vēsturiskā vērtība zudusi!”; Domnieki: “Debesskrāpju vietā nebūs!”

0 Komentāru
Arhitekts: “Steigā demontējot fasādi, tās vēsturiskā vērtība zudusi!”; Domnieki: “Debesskrāpju vietā nebūs!”
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Šodien, 11. janvārī, Rīgas domes pārstāvji rīkoja sanāksmi pie “Kalnciema grausta”, kurš dega novembra beigās un pēc tam tika daļēji demontēts.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs (GKR) sasauktajā atbildīgo iestāžu sanāksmē pie ēkas apsprieda turpmāko tās sakārtošanu un izvērtēja satiksmes atjaunošanu. Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Ilze Purmale TV3 Ziņām stāstīja, ka nekādi debesskrāpji grausta vietā netiks būvēti.

Sanāksmē piedalījās Rīgas domes Īpašuma departamenta, Satiksmes departamenta, Pilsētas attīstības departamenta, Rīgas pilsētas Būvvaldes pārstāvji un uzņēmuma “CMB” būvinženieri. Uz sanāksmi ieradās arī īpašnieku pārstāvji, kurš gan nevēlējās atklāt savu vārdu un plānus par ēkas izmantošanu. Savukārt arhitekts Oto Ozols uzskata, ka vēsturisko fasādi bija iespēja saglābt, ja nebūtu bijusi tāda steiga ar demontāžu, bet tagad vēsturiskā vērtība jau zudusi.

Ēkas demontāžas dēļ gar namu kopš novembra beigām bija slēgta transportlīdzekļu satiksme, taču šīs nedēļas sākumā transportlīdzekļu kustībai tika atvērta viena braukšanas josla.

Kā ziņots, pagājušā gada 25. novembrī ēkā Kalnciema ielā 2b izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Lai novērstu ugunsgrēkā radīto seku bīstamību un apdraudējumu pilsētvidei, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā 19. decembra sēdē pieņēma lēmumu par ēkas fasādes daļēju demontāžu līdz līmenim, kad būvinženieri sniegs atzinumu, ka tā ir pilnībā droša.

Demontāžas darbi tiek veikti saskaņā ar izstrādāto projektu un darbu izmaksas sedz ēkas jaunais īpašnieks “Novira Capital.”

0 Komentāru