Arhitekti lūdz piešķirt kultūras pieminekļa statusu Okupācijas muzejam

Komentāri
Arhitekti lūdz piešķirt kultūras pieminekļa statusu Okupācijas muzejam
FOTO: LETA

Turpinās jezga ap Okupācijas muzeja rekonstrukciju. Lai apturētu piebūves – Nākotnes nama – celtniecību, arhitekti vērsušies pie kultūras ministres ar lūgumu piešķirt Okupācijas muzejam aizsargājama kultūras pieminekļa statusu. Ja muzejs par tādu tiks atzīts, iecere par piebūvi kļūs nepiepildāma.

Arhitektu aicinājums piešķirt Okupācijas muzejam kultūras pieminekļa statusu piešķīlis uguni jau tā karstajai diskusijai par muzeja piebūvi – jau iepriekš vairāki arhitekti iebilduši pret Nākotnes nama būvniecību.

Gunāra Birkerta izstrādātais projekts Nākotnes nams paredz pašreizējai Okupācijas muzeja ēkai pievienot piebūvi un memoriālu. Pret šādu pārbūvi iebilst 20 atzīti arhitekti, aizstāvot ideju, ka ēka atstājama kā modernisma arhitektūras piemineklis.

Tomēr valdība lēma turēt represētajiem doto solījumu, un izskanējušos iebildumus vērā neņēma. Lai ēkas un Strēlnieka laukuma ansambli tomēr saglabātu neskartu, arhitekti izvilkuši nākamo kārti – aicinājuma muzeju atzīt par valsts nozīmes arhitektūras un kultūras pieminekli.

Arhitekti pamatojas uz to, ka muzeja autors Lūsis-Grīnbergs nav atļāvis pārveidot savu darbu, turklāt ansambļa atzīšana par kultūras pieminekli godinātu pilsētbūvnieka piemiņu.

Okupācijas muzeja pārstāvji par šādu rīcību pauž izbrīnu, vaicājot, kāpēc lūgums pēc pieminekļa statusa nenotika 1999.gadā, kad visi sprieda par ēkas nojaukšanu.

Kultūras ministrija, pie kuras arhitekti ar savu lūgumu vērsušies, TV3 ziņām norādīja, ka šis nav politisks jautājums un lēmuma pieņemšana atstāta uz pieminekļu aizsardzības inspekcijas pleciem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl