Ar vērienīgu aviošovu atzīmē Gaisa spēku simtgadi

0 Komentāru

Ar īpašu koncertuzvedumu, vērienīgiem Latvijas un sabiedroto valstu aviācijas paraugdemonstrējumiem, Lielvārdes Gaisa spēku bāzē sestdien tika atzīmēta Latvijas Gaisa spēku simtā gadadiena.

Aviošovā bija iesaistīti ap 6000 karavīru, piloti, robežsargi un citi iekšlietu struktūru pārstāvji. Piloti ar dažāda veida lidmašīnām izpildīja iespaidīgus gaisa akrobātikas trikus, kas sanākušajos skatītājos raisīja sajūsmu un ovācijas.

Latvijas Gaisa spēku simtajai gadadienai veltītajos paraugdemonstrējumos piedalījās gan Latvijas, gan arī ārvalstu tehnika un karavīri, kas kopā ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem izpildīja arī dažādus uzdevumus, piemēram, imitēja uzbrukumu un arī tā atvairīšanu.

Latvijas Gaisa spēki nodrošina ne tikai valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību. Tie nodrošina vienību kaujas un mobilizācijas gatavību, piedalās avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos, pazudušu cilvēku meklēšanā un ārkārtas situāciju seku likvidēšanā.

Lielvārdes Gaisa spēku bāzē klātesošajiem bija iespēja apskatīt un iekāpt Lietuvas, Polijas, Igaunijas, ASV helikopteros un lidmašīnās. Pēc iespaidīgā aviošova Latvijas gaisa spēku simtās dzimšanas dienas dalībniekus priecēja koncertuzvedums ”Visu par Latviju”.

0 Komentāru