Ar valsts pārbaudījumu angļu valodā vidusskolēniem sākas eksāmenu sesija

0 Komentāru

Vidusskolēniem jau sācies eksāmenu laiks – 12. klašu skolēni otrdien kārtoja valsts pārbaudījumu angļu valodā. Pārbaudījumi šonedēļ turpināsies ar eksāmeniem arī vācu, krievu un franču valodā.

Šogad vidusskolas galapārbaudījumus kārto aptuveni 19 000 skolēnu. Obligātie eksāmeni ir kāda no svešvalodām, matemātika, latviešu valoda, bet ceturto var izvēlēties.

Ņemot vērā, ka pērn bija rekordliels eksāmenos izkritušo skolēnu skaits, pārbaudījumu izstrādātāji to šogad nedaudz pamainījuši.

“Pieļauju, ka lielākā problēma skolēniem rodas tieši ar trešās daļas matemātikas eksāmeniem, kur prasa risināt nestandarta situācijas, vairāk akcentējot loģisko domāšanu un spriestspēju, protams, ka skolēniem tas sagādā daļēji grūtības, kuri nav raduši to darīt ikdienas praksē, bet tā ir laikmeta prasība, bez šaubām, mēs neatteiksimies no tādas grūtības uzdevumiem,” uzsver Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Šogad skolēniem ir iespēja aizstāt svešvalodas eksāmenu ar starptautisku pārbaudījumu – šo iespēju izvēlējušies gandrīz 300 vidusskolēnu.

0 Komentāru