Ar vairākiem jauninājumiem sākas Lielais Kristaps

Komentāri

Ar vairākiem jaunumiem ceturtdien vakarā sāksies nozīmīgākais Latvijas kino nozares pasākums Lielais Kristaps.

Jau ceturtdien kinoteātrī Splendid Palace leģendārais kinorežisors un jubilārs Jānis Streičs saņems pirmo šī gada Lielā Kristapa bronzas statueti – balvu par mūža ieguldījumu Latvijas kino mākslā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bet Lielā Kristapa nedēļa tiks atklāta ar viņa 1983. gadā veidoto filmu Svešās kaislības, kas nule kā piedzīvojusi restaurāciju.

Kinokritiķe Daira Āboliņa:

Latviešu klasika ir tik sliktā tehniskā kvalitātē, ka faktiski to vairs gandrīz vairs nevar izmantot ne uz lielā ekrāna, ne televīzijā, tā kā pats process ir brīnišķīgs un es domāju, ka režisors būs ļoti laimīgs, jo, ieraudzīt savu filmu tā kā pirmizrādes dienā, tā ir satraucoša lieta.

Šī gada festivāla sauklis ir “Ieskaties!” un pasākuma rīkotāji  sola, ka apmeklētāji varēs ne tikai noskatīties visas nacionālajai kino balvai 23 kategorijās nominētās filmas, bet ieskatīties arī filmu tapšanas aizkulisēs.

Uzvarētāji tiks paziņoti pasākuma noslēguma dienā – 12. oktobrī.

Video

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl