Komentāri

Antīko automobiļu kluba aktīvisti nolēmuši atkārtot 40 gadus senu ekspedīciju un ar trim mikroautobusiem Latvija doties no Liepājas uz Vladivostoku. Ekspedīciju “No okeāna līdz okeānam” plānots veikt mēneša laikā, pa ceļam piestājot vairākās Krievijas pilsētās. Tur tiks apciemoti Sibīrijā mītošie latvieši, un popularizēta Latvija un Rīgas motormuzejs.

Tieši pirms 40 gadiem 1977. gadā autovadītāja izmēģinātāja Valda Branta vadībā trīs Latvijā ražoti mikroautobusi RAF devās leģendārajā ekspedīcijā no Liepājas uz Vladivostoku. Komandā bija arī pārstāvji no Rīgas kinostudijas un brauciens tika iemūžināts dokumentālajā filmā. Toreiz daļu maršruta pa ceļiem nebija iespējams veikt, tāpēc, lai nokļūtu galamērķī, mikroautobusi tika vesti arī vilcienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr atkārtotajā ekspedīcijā, ko šopavasar plāno Latvijas antīko automobiļu kluba biedri, visu ceļu plānots veikt pašu spēkiem.

Antīko automobiļu klubs šogad atzīmē 45 gadu jubileju, tas jau tāds nopietns vecums, un atzīmējot to, atzīmējam vēl vienu zīmīgu datumu, kad latviešu entuziasti devās ar mikrobusiņiem Latvija uz Vladivostoku. tas tika plaši atspoguļots un arī nosaukums bija zīmīgs – “No okeāna uz okeānu”.

Atkārtotajam braucienam Antīko automobiļu kluba biedri gatavojas jau gadu, restaurēti trīs mikroautobusi, nokomplektēta komanda, rūpīgi izpētīts maršruts.

Braucienam ir vairākas nozīmes – gan parādīt, ka ar Latvijas mikroautobusi vēl brauc un mūsu entuziasti spēj tos uzturēt. Otra nozīme ir apskatīt kultūrvēsturiskas vietas un apciemot svešumā mītošus latviešus.

Viens no braucējiem, kas dosies ceļā uz Vladivostoku, ir Andris Daugaviņš. Viņa mikroautobuss nokrāsots Latvijas karoga krāsās.

Plānots, ka katrā mikroautobusā brauks divi cilvēki, tomēr ekspedīcijai aizrunāti arī rezerves braucēji, jo maršruts ir tāls un sarežģīts, tehnika nav jauna un ceļā var notikt negaidīti pārsteigumi.

Atpakaļ no Vladivostokas RAF automašīnas tiks vestas pa dzelzceļu. Tikmēr svinot Antīko automobiļu kluba 45 gadu jubileju visa gada garumā plānoti vairāki klasiskās un senās tehnikas entuziastu saieti un pasākumi.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl