Ar Sozinovu saistītajā lietā VDD izmeklē iespējamu naudas atmazgāšanu

0 Komentāru
Ar Sozinovu saistītajā lietā VDD izmeklē iespējamu naudas atmazgāšanu
PAULA ČURKSTE, LETA

Kriminālprocesā, kurā sākotnēji tika aizturēts Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Andrejs Sozinovs, Valsts drošības dienests (VDD) izmeklē iespējamu naudas atmazgāšanu.

VDD 27. maija vakarā aģentūru LETA informēja, ka dienests 24. maijā sācis kriminālprocesu saistībā ar aizdomām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros un izvairīšanos valsts amatpersonas deklarācijā norādīt ziņas par mantu vai citiem ienākumiem lielos apmēros.

Kriminālprocesā tika veiktas procesuālās darbības 18 objektos, tajā skaitā atsevišķās VP ēkās, kur VP drošības dienestam sniedza nepieciešamo atbalstu procesuālo darbību veikšanai.

Procesuālo darbību laikā tika aizturētas divas personas, kuras patlaban ir atbrīvotas. Vienai no šīm personām ir piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, bet par otras personas statusu dienests patlaban informāciju nesniedz.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļa 25.maijā paziņoja, ka aizturētas divas policijas amatpersonas un ir veiktas kratīšanas arī viņu darba vietās.

VP priekšnieks Armands Ruks aģentūrai LETA ceturtdien apliecināja, ka viena no sākotnēji aizturētajām personām bija Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Sozinovs, taču VP nav saņēmusi oficiālu informāciju par Sozinovam piemēroto statusu vai drošības līdzekli.

VP priekšnieks arī nekomentēja, kādu amatu policijā ieņem otra VDD sākotnēji aizturētā amatpersona. Tāpat policijas rīcībā neesot oficiālas informācijas par šīs amatpersonas statusu VDD izmeklētajā kriminālprocesā.

Jau ziņots, ka pērn novembrī notika policijas amatpersonu rotācijas, kuru rezultātā ar mērķi stiprināt darba organizācijas un iekšējās kontroles sistēmas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka amatā tika pārcelts toreizējais Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Juris Staļģevics.

Iepriekš šo amatu Rīgas reģiona pārvaldē ieņēma Sozinovs, kurš līdz ar rotāciju tika dienesta interesēs uz trīs gadiem pārcelts Staļģevica vietā.
0 Komentāru