Ar slēpēm pa dzīvi, panākumu atslēgu atklāj septiņu bērnu olimpiešu ģimene no Kokneses

0 Komentāru
Ar slēpēm pa dzīvi, panākumu atslēgu atklāj septiņu bērnu olimpiešu ģimene no Kokneses
FOTO: LETA

Eiduku ģimene dzīvo Kokneses novada Bebru pagastā. Tēvs Ingus ir izcils sporta skolotājs novadā, mamma Anita – krievu valodas skolotāja un bibliotekāre.

Ģimenē ir septiņi bērni, no kuriem vecākais Kaspars patlaban dzīvo un strādā Amerikā.  Tad seko dēls Valts, kurš savulaik pārstāvēja Latviju Turīnas Ziemas olimpiskajās spēlēs distanču slēpošanas disciplīnās un  dēls Krists, kurš savukārt  2006. gadā nesa Turīnas olimpisko lāpu. Arī viņš pašlaik strādā un mācās ASV.

Ģimenes svētkos kopā pulcējas dēls Nils, bet vecāku mājās dzīvo Ralfs, vienīgā meitiņa brāļu pulkā – Patrīcija un jaunākais Edijs. Bērni mācās Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā. Ja puikas aktīvāki uz sportu, tad meita Patrīcija bez slēpošanas, mācās arī mūzikas skolā. Ir ļoti aktīva: dejo, dzied.

”Ar slēpēm pa dzīvi!” – tā var sacīt par sportisko Eiduku ģimeni. Lai arī lielie brāļi sportotāji ir aiz okeāna, visi bērni ļoti nopietni trenējas (dienā noskrienot pat 25 km!!) un, protams, sasniedz izcilus sasniegumus sportā! Piemēram, šogad Austrijas ziemas 12. Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādē tieši Ralfam tika uzticēts godpilnais uzdevums olimpiādes atklāšanas ceremonijā nest Latvijas valsts karogu. Kopā ar Ralfu uz olimpiādi devās viņa tētis un treneris Ingus Eiduks.

Eiduku ģimene ir Gada lielģimene 2011 ieguvēji!  Novadā ar šo ģimeni ļoti  lepojas. Savukārt tēta Ingus brālis ir tikpat zināms sporta dzīves kūrētājs Pļaviņās.

Es apbrīnoju šīs ģimenes dzirkstošo humoru, kur cits citu mēdz pavilkt uz zoba un to milzīgo apņēmību, pašdisciplīnu. Sasniegt dzīvē var daudz, ja ir īsti mērķi, uz kuriem apzināti ir jāiet (vai precīzāk ”jāslēpo”), un ir vienots ģimenes atbalsts!

Jau 17. maija rītā Eiduku ģimene stāvēja pie sava nākamā starta – Rīgas maratonā, lai atkal rezultatīvi sasniegtu finišu un kopā uzgavilētu par veiksmīgo startu!

0 Komentāru