Ar šādiem auto turpmāk brauks Valsts policija

45 komentāri
Ar šādiem auto turpmāk brauks Valsts policija
Foto: Danuta Juste, TV3 Ziņas

Valsts policija (VP) iepazīstina sabiedrību ar savu jauno vizuālo identitāti, informēja VP pārstāve Simona Grāvīte.

Brīvības pieminekļa laukumā policijas automašīnai noņemts pārklājs, atsedzot jauno VP vizuālo identitāti, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Kā uzsver Grāvīte, tas nozīmē, ka mainīsies policijas autotransporta trafarējums. Iepriekšējais VP ir kalpojis 27 gadus, bet pienācis laiks jaunām, mūsdienīgām un funkcionālākām pārmaiņām, viņa atzīmēja.

Pilnībā visi transportlīdzekli pārlīmēti tiks līdz 2020. gada pirmajiem mēnešiem. Bet jau šogad 18. novembri ir plāns piedalīties ar transportlīdzekļiem, kas ir tikai ar jauno trafarējumu.

Pašreizējais trafarējums izmaksā 400 eiro vienai automašīnai. Policijas priekšnieks Ints Ķuzis pieļauj, ka jaunais varētu būt nedaudz dārgāks, bet vēl notiks konkurss saistībā ar šā darba veikšanu.

Iepriekšējais VP trafarējums – atturīgi pelēkais – veidots 1991. gadā, tā autors ir toreizējais Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Gunārs Glūdiņš. Kā uzsvēra Grāvīte, toreiz VP bija svarīgi veidot savu vizuālo identitāti radikāli atšķirīgu no iepriekšējā padomju milicijas laika spilgti dzelteni zilā.

VP pārstāve uzsvēra, ka aizvien būtiskāku nozīmi policijas darbā ieņēmusi tās vizuālā identitāte – praktiski visur pasaulē policijas autotransports kļuvis daudz krāsaināks, spilgtāks un uzreiz pamanāms. Operatīvajam transportam jābūt redzamam gan gaišā dienā, gan arī tumsā. Tas ir drošības jautājums, viņa norādīja.

45 komentāri