Komentāri
Ar nedzirdētām, nedziedātām un jaunām Paula dziesmām atklās vasaras sezonu Dzintara koncertzālē
Foto: Ilze Vēbere

Vasaras sezonas atklāšanai sparīgi gatavojas Dzintaru koncertzāle. Apmeklētājiem tiks piedāvāta izcilo Latvijas pianistu parāde, sākot no Vestarda Šimkus līdz Raimondam Paulam. Turklāt muzicēšana notiks uz īpaša instrumenta – jauna ”Steinway & Sons” koncertflīģeļa.

Dzintaru koncertzāle vasaras sezonu atklās ar stabilām vērtībām – pie klavieru taustiņiem sēdīsies daudzu mīlētais maestro Raimonds Pauls. Spēlēs gan viņš viens, gan duetā ar citu klaviermeistaru – pianistu Hariju Bašu. Klausītāji dzirdēs gan džeza priekšvēstneša – regtaima – enerģiskos ritmus, gan senākas un jaunākas maestro melodijas.

Raimonds Pauls

Raimonds Pauls
komponists

Mēs mēģināsim paspēlēt gan populāru, gan džezu. Kaut ko no džeza vēstures. Lai tas ir tāds… nu ne jautrs, bet katrā ziņā ne garlaicīgs pasākums.

Sezona tiek atklāta arī ar īpašu dāvanu – Teterevu fonda sagādāto koncertflīģeli ”Steinway & Sons”, ko gadu desmitiem uzskata par izcilāko klavieru standartu. Šis ir jau otrais “Steinway” flīģelis Dzintaru koncertzālē un paredzēts lietošanai tikai vēsturiskajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē.

Harijs Bašs
pianists

Daudzi pianisti sapņo spēlēt uz “Stainway”. Mums ir tāda iespēja, – Dzintaros ir veseli divi “Stainway”. Pianistam tā ir kolosāla lieta.

 

Pianistiem pievienosies dziedātāja Dināra Rudāne, kas dziedās speciāli savai balsij aranžētās Paula melodijas, savukārt muzikālo pavadījumu papildinās Latvijas Radio bigbends. Mēģinājumi norit jautrā garā, kas liek domāt, ka arī koncertā valdīs šāda pati atmosfēra.

Dināra Rudāne

Dināra Rudāne
dziedātāja

Nedziedātas, nedzirdētas, arī jaunas dziesmas. Ir tādas, kas izvilktas no dziļiem pagrabiem, bet tās nebūs populārās, viss būs kā jauns un īpašs.

Jau pieminētie mākslinieki nebūs vienīgie, kas uzstāsies koncertā – pianists Vestards Šimkus pirmo reizi Latvijā izpildīs amerikāņu džeza mākslinieka Džordža Gēršvina otro rapsodiju – reti atskaņotu, bet paša komponista ļoti iemīļotu darbu.

Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncerts notiks 2. jūnijā.

Foto

Video

Lasi vēl