Komentāri
Ar mežacūku kolonijām Rīgā cīnīsies Medību koordinācijas komisija
FOTO: Flickr

Laikā līdz Līgo svētkiem Rīgā tiks izveidota Medību koordinācijas komisija, lai varētu praktiski sākt risināt jautājumu par mežacūku populācijas ierobežošanu, šodien Rīgas domē sasauktajā sapulcē vienojās eksperti.

Vienlaikus Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko lūdza Kapsētu pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājam Igoram Svincickim sagatavot tāmi un projektu nožogojumam Rīgas centra kapsētām, kurās visbiežāk manīti dzīvnieki. Svincickis jau iepriekš informēja, ka tas varētu izmaksāt ap 400 000 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārrunājot turpmākos iespējamos risinājumus mežacūku apkarošanai Rīgā, eksperti vienojās, ka medībām jeb dzīvnieku izšaušanai būtu jābūt galējam variantam, vienlaikus atzīstot, ka lamatu izlikšana vai cūku iemidzināšana, lai notvertu un izvestu no pilsētas, ir neefektīva pieeja.

Veterinārārsts Jānis Beinerts skaidroja, ka mežacūkas pilsētā ir parādījušās vienmēr, pašlaik gan šī problēma ir saasinājusies. Viņš skaidroja, ka ar dzīvniekiem, pirmkārt, ir jāmēģina sadzīvot. Viņš atkārtoti uzsvēra, ka bīstama ir tikai sakaitināta vai ievainota mežacūka, kā arī mežacūka, kas aizsargā savus mazuļus. Tāpat viņš atzina, ka ir nācies saskarties ar mežacūku uzbrukumiem suņiem. Viņš skaidroja, ka abi dzīvnieki sargā savu teritoriju, tādēļ nereti notiek uzbrukumi.

Tāpat viņš norādīja, ka mežacūka ir salīdzinoši neliels “ļaunums”, salīdzinot ar citiem zvēriem, piemēram, šakāļiem vai lapsām, kuras pārnēsā trakumsērgu. Mežacūkas šo slimību nepārnēsā.

Zemkopības ministrijas Medību saimniecības attīstības fonda pārstāvis Jānis Bārs norādīja, ka šajā situācijā problēmas risinājums jāplāno divās pozīcijās – pirmkārt, jānolemj, kā rīkoties ar dzīvniekiem pilsētā, otrkārt, jāplāno pasākumi, kas vairs neļautu mežacūkām pilsētā iekļūt.

Viņš skaidroja, ka dzīvnieku izšaušanai var aicināt arī, piemēram, snaiperus, nevis medniekus, lai varētu rīkoties atbilstoši normatīviem ārkārtas situācijās, jo Medību likums medības pilsētā aizliedz.

Latvijas Mednieku asociācijas pārstāvis Zigmārs Zaķis aicināja pašvaldībai izsludināt konkursu, lai izveidotu pilsētas mednieku grupu, kas strādātu pie populācijas samazināšanas, iegādājoties klusinātājus un citu attiecīgo ekipējumu. Līdzīga prakse – “pilsētas mednieki”- esot raksturīga Vācijai.

Sēdes noslēgumā Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes Dzīvās dabas resursu nodaļas vadītāja Lana Puntusa pastāstīja, ka attiecīgajām institūcijām jau ir nosūtītas vēstules ar aicinājumu deleģēt savus pārstāvjus darbam Medību koordinācijas komisijā. No divām jau ir saņemta atbilde. Pēc visu atbilžu saņemšanas tiks sagatavots Rīgas domes lēmumprojekts par komisijas sastāva apstiprināšanu.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu par medījamo dzīvnieku nodarīto zaudējumu noteikšanu un medību koordinācijas komisijām 3. punktu komisijas sastāvā iekļauj pa vienam pārstāvim no attiecīgās pašvaldības, Valsts meža dienesta un Lauku atbalsta dienesta, kā arī pa vienam pilnvarotam pārstāvim no mednieku, lauksaimnieku un meža īpašnieku apvienības, kurā komisijas izveidošanas laikā ir vairāk nekā 200 biedru.

Puntusa turpmāk koordinēs komisijas izveidi. Komisijas izveide varētu aizņemt aptuveni mēnesi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl