Ar kopīgu Latvijas un Lietuvas akciju veicinās tūrismu pierobežā

Pievienot komentāru
Ar kopīgu Latvijas un Lietuvas akciju veicinās tūrismu pierobežā
IVO JURKĀNS, TV3 ZIŅAS

Jau ceturto gadu pēc kārtas Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā organizē kopīgu tūrisma akciju “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”.

Projekta mērķis ir veicināt tūrisma attīstību Latvijas-Lietuvas pierobežas reģionā, veidojot kopīgu tūrisma maršrutu un popularizējot tūrisma apskates objektus un uzņēmumus. Tūristiem jākrāj zīmogi, ka ir apmeklējuši konkrētos apskates objektus abās valstīs, lai pēc tam piedalītos izlozē un saņemtu balvas.

Iesniedzot apzīmogotās akcijas kartes Bauskas, Vecumnieku, Biržu, Pakrojas, Pasvales vai Jonišķu Tūrisma informācijas centros vai lejupielādējot tās mobilajā aplikācijā līdz 5. oktobrim, būs iespēja pretendēt uz kādu no balvām – četriem velosipēdiem un četriem elektriskajiem skrejriteņiem, kā arī astoņu vietējo uzņēmēju dāvanu kartēm.

Visi akcijā iekļautie objekti pieejami brīvā dabā jebkurā diennakts laikā, tiem nav ieejas maksas. Lai saņemtu zīmogu, akcijas dalībniekam ir jānofotografējas pie vismaz 16 no 24 akcijas objektiem. Zīmogu akcijas drukātajā kartē no 1. jūnija varēs saņemt Bauskas, Vecumnieku, Biržu, Pasvales, Pakrojas, Jonišķu Tūrisma informācijas centros, uzrādot fotogrāfijas telefonā vai fotoaparātā, kurās jābūt redzamam akcijas dalībniekam un akcijas objektam.

Tāpat iespējams izmantot mobilo lietotni “Kaimini Zemgale”, savu foto tajā augšupielādējot turpat pie objekta vai arī vēlāk, kad būs pieejams internets.