Komentāri
Ar koncertu Mežaparka Lielajā estrādē noslēgsies Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki
Publicitātes foto

Šodien, 28. jūnijā plkst. 17.00 ar Noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē izskanēs VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, atzīmējot gan maestro Imanta Kokara idejas divdesmitgadi, gan Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē noslēgumu.

Ieeja Mežaparka Lielajā estrādē no plkst. 15.30.

Noslēguma koncertu iesāks latviešu vokālās grupas Cosmos dziesma Vindo. Grupa, kas vairākus gadus kopā nav koncertējusi, pievienosies kopkorim dziesmās.

”Šīs dienas ir absolūti maģisks laiks, kuru es izbaudu kā unikālu dāvanu. Cosmos ir kā manas dzīves pildspalvas tinte. Kopā ar saviem labākajiem draugiem es esmu priecīgs atkal sajust to brīnumu, kuru nav iespējams pielīdzināt ikdienai – to var piedzīvot tikai daudzbalsībā, un jūtos pagodināts, ka šī vokāli personiskā atkalsatikšanās var būt daļa no vēsturiska notikuma – Ziemeļvalstu koru kopā sanākšanas divdesmitgades kulminācijas Mežaparka estrādē,” saka mūziķis, viens no vokālās grupas Cosmos dibinātājiem Jānis Šipkēvics.

Svētku Noslēguma koncerts vienlaikus būs arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā, tādējādi piesaistot gan Latvijas, gan visas Eiropas sabiedrības uzmanību dziesmu svētku tradīcijai.

Svētkus rīko Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, sadarbojoties ar Ārlietu ministriju un Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki Rīgā un Latvijas novados norisinās no 2015. gada 25. līdz 28. jūnijam, atzīmējot šīs tradīcijas 20 gadus. Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995. gadā ar mērķi pulcēt kopā Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot Dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu, t.sk. a cappella izpildījumā, kura raksturīga Baltijas valstīm. Iepriekšējie svētki notikuši – Latvijā (1995), Zviedrijā (1997), Norvēģijā (2000), Lietuvā (2002), Igaunijā (2008), Islandē (2010) un Somijā (2012).

Lasi vēl