Ar dzīvi Latvijā ir apmierināti nedaudz vairāk kā puse Latvijas iedzīvotāju

0 Komentāru
Ar dzīvi Latvijā ir apmierināti nedaudz vairāk kā puse Latvijas iedzīvotāju
Rudzu lauks Siguldas pagastā. (FOTO: LETA)

Ar dzīvi Latvijā ir apmierināti nedaudz vairāk kā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju, liecina “DNB Latvijas barometra” pētījums, kas veikts Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā.

Salīdzinoši liela daļa – 41% – atzinuši, ka ar dzīvi Latvijā ir neapmierināti. Cilvēki, kuri ir apmierināti ar dzīvi Latvijā, kā iemeslus visbiežāk norādījuši, ka te ir skaista vide, daba (72%). Salīdzinoši bieži minēti arī tādi iemesli kā laba ekoloģiskā situācija, tīra vide (52%), attīstīta kultūras dzīve (47%) un personiski iemesli (46%).

Savukārt respondenti, kuri atbildēja, ka ir neapmierināti ar dzīvi Latvijā, visbiežāk to skaidroja ar vājām iespējām gūt pieņemamus ienākumus (70%), ar to, ka politiķi neņem vērā sabiedrības viedokli (55%), ir bezdarbs, grūti atrast darbu (51%) un pie varas ir nepiemēroti cilvēki (41%).

“Vairums cilvēku ir apmierināti ar dzīvi Latvijā, tomēr satraukumu no valsts politiskā viedokļa raisa fakts, ka apmierinājuma pamatā ir ģeogrāfiski, estētiski un ekoloģiski apsvērumi (patīk zaļā un skaistā daba), kamēr politiskā vide izvirzās pirmajā vietā, kad runa ir par netīkamajām iezīmēm. Par spīti pēdējā laikā pat konstitūcijas līmenī paceltajām diskusijām par nacionāliem jautājumiem vai atsevišķām privātās dzīves iezīmēm respondenti šīs problēmas neierindo starp būtiskākajām. Tas, iespējams, norāda, ka politiskais diskurss un publiskās cīņas ir ļoti tālas no pilsoņu ikdienas rūpēm un motivācijām un droši vien ir viens no iemesliem, kāpēc politiskais process tiek uzskatīts par nepatīkamu,” uzskata sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

Izvēloties apzīmējumu, kurš vistiešāk raksturo Latviju, visbiežāk jeb tieši pusē gadījumu minēta atbilde, ka Latvija ir zaļa valsts, te ir skaista daba, sakopta vide. Vienlīdz bieži jeb 37% atbilžu respondenti pauž viedokli, ka Latvijā iedzīvotāji izdzīvo, nevis dzīvo un ka tā ir valsts ar bagātu kultūru.

0 Komentāru