Ar divu nedēļu nokavēšanos Latvijā sākušas ziedēt narcises un tulpes

Komentāri

Maija sākumā piedzīvotās salnas ”iedragāja” ne tikai augļkoku veselību, bet arī šos pavasara ziedus. Vietējie tulpju un narcišu audzētāji atzīst, ka tieši pavasarī spēj konkurēt ar importētājiem no Nīderlandes un Polijas. Citos gadalaikos, it īpaši ziemā, tas neizdodas.

Šopavasar gan tulpēm, gan narcisēm ir apsaluši lapu gali. Arī aukstā pavasara dēļ šo ziedu krāsa ir gaišāka nekā citos gados.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr tieši pavasarī vietējie puķu audzētāji spēj konkurēt ar lielākiem importētajiem – Nīderlandi un Poliju. Piemēram, šogad puķu tirgotājiem pietrūka ievesto ziedu uz Māmiņdienu un piepildīt tirgu ar smaržīgo produkciju palīdzēja tieši vietējie audzētāji.

Jānis Dukaļskis
tulpju un narcišu selekcionārs un audzētājs

Pieprasījums ir milzīgs. Mēs varam konkurēt, noteikti! Tas tirgus ir te uz vietas, un tas ir stundas jautājums, ka to var veikt. No Holandes un no Polijas to nevar tik ātri izdarīt.

Citos gadalaikos, it īpaši ziemā, mūsu audzētāji šajā konkurencē zaudē, jo audzēt tulpes un narcises siltumnīcās pie mums būtu pārāk dārgs prieks.

Andrejs Vītoliņš
Stādu audzētāju biedrības vadītājs

Lai audzētu ziemā, tev jānodrošina siltums, mākslīgais apgaismojums, un tie ir ļoti lieli materiālie ieguldījumi. To atļauties var tiešām retais. Arī vietējais pircējs nav tik pirktspējīgs.

Tāpēc vietējie audzētāji arvien biežāk aiziet no griezto ziedu tirgus, priekšroku dodot sīpolpuķu tirgošanai.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl