Ar divu nedēļu nokavēšanos Latvijā sākušas ziedēt narcises un tulpes

Komentāri

Maija sākumā piedzīvotās salnas ”iedragāja” ne tikai augļkoku veselību, bet arī šos pavasara ziedus. Vietējie tulpju un narcišu audzētāji atzīst, ka tieši pavasarī spēj konkurēt ar importētājiem no Nīderlandes un Polijas. Citos gadalaikos, it īpaši ziemā, tas neizdodas.

Šopavasar gan tulpēm, gan narcisēm ir apsaluši lapu gali. Arī aukstā pavasara dēļ šo ziedu krāsa ir gaišāka nekā citos gados.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr tieši pavasarī vietējie puķu audzētāji spēj konkurēt ar lielākiem importētajiem – Nīderlandi un Poliju. Piemēram, šogad puķu tirgotājiem pietrūka ievesto ziedu uz Māmiņdienu un piepildīt tirgu ar smaržīgo produkciju palīdzēja tieši vietējie audzētāji.

Jānis Dukaļskis
tulpju un narcišu selekcionārs un audzētājs

Pieprasījums ir milzīgs. Mēs varam konkurēt, noteikti! Tas tirgus ir te uz vietas, un tas ir stundas jautājums, ka to var veikt. No Holandes un no Polijas to nevar tik ātri izdarīt.

Citos gadalaikos, it īpaši ziemā, mūsu audzētāji šajā konkurencē zaudē, jo audzēt tulpes un narcises siltumnīcās pie mums būtu pārāk dārgs prieks.

Andrejs Vītoliņš
Stādu audzētāju biedrības vadītājs

Lai audzētu ziemā, tev jānodrošina siltums, mākslīgais apgaismojums, un tie ir ļoti lieli materiālie ieguldījumi. To atļauties var tiešām retais. Arī vietējais pircējs nav tik pirktspējīgs.

Tāpēc vietējie audzētāji arvien biežāk aiziet no griezto ziedu tirgus, priekšroku dodot sīpolpuķu tirgošanai.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl