Ar dažādiem pasākumiem svin Eiropas dienu

Pievienot komentāru

Ar dažādiem pasākumiem trešdien, 9. maijā, svinēja Eiropas dienu! Tās aizsākumi meklējami 1950. gadā, kad Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans ierosināja Eiropā ieviest jaunu politiskās sadarbības veidu, lai izvairītos no savstarpējiem kariem.

Šī diena veltīta mieram un vienotībai, un tādēļ šodien virkne dažādu iestāžu un organizāciju rīkoja atvērto durvju dienu un piedāvāja iespēju uzzināt vairāk par Eiropas Savienību.

Ārlietu ministrijā vidusskolas audzēkņi pārbauda savas zināšanas par Eiropas Savienību. Jautājumi esot āķīgi un ar skolā mācīto šajos testos cauri netikt. Uzvarētājkomanda varēšot doties nelielā ceļojumā uz Briseli, un tas viktorīnas dalībniekiem liek pacensties. Tikmēr pamatskolas audzēkņi zīmē zīmējumus ar veltījumiem Eiropai.

Jaunieši gan atzīst, ka viņu zināšanas par Eiropas Savienību pārsvarā aprobežojas ar ģeogrāfijas stundām. Tikmēr Eiropas Savienības mājā atvērto durvju dienā kārto Eiropas eksāmenu, kas esot viens no populārākajiem veidiem, kā svinēt 9. maiju skolās.

Arī te jautājumi jauniešiem liek aizdomāties un pat meklēt atbildes internetā, jo ar esošo erudīciju nepietiek.

LNT Ziņas gan novēroja, ka atvērto durvju dienu pasākumu apmeklētāji pārsvarā ir skolu jaunieši, un, kamēr viņu zināšanas par Eiropas Savienību un Eiropas dienu tiek atsvaidzinātas vismaz skolas solos, sabiedrība par Eiropas dienu ir maz informēta.