Ar Covid-19 kopumā inficējušies 14 veselības aprūpes darbinieki

1 komentārs
Ar Covid-19 kopumā inficējušies 14 veselības aprūpes darbinieki
KASPARS KRAFTS, F64

Pašlaik zināms, ka ar jauno koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 kopumā inficējušies 14 veselības aprūpes darbinieki, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

Pašlaik SPKC vēl nesniedz papildu detaļas par pēdējiem saslimšanas gadījumiem, tomēr līdz šim LETA jau ziņojusi par desmit ar Covid-19 inficētiem veselības aprūpes darbiniekiem.

Jau ziņots, ka SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs iepriekš informēja, ka kopā iepriekš atklātajiem gadījumiem, kad ar Covid-19 bija inficēti trīs medicīnas darbinieki Rēzeknes slimnīcā, onkoloģe Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī divi zobārsti klīnikās Rīgā, Covid-19 konstatēta vēl vairākiem nozares pārstāvjiem.

SPKC ir saņēmis ziņas par vēl divu stomatologu saslimšanu ar Covid-19. Tāpat SPKC ir informācija par vienas medmāsas inficēšanos ar Covid-19 kādā ambulatorās aprūpes iestādē. Ar vīrusu inficējies arī kādas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes šoferis.

Perevoščikovs akcentēja, ka pieaugošais medicīnas darbinieku inficēšanās gadījumu skaits apliecina, ka šī ir viena no pirmajām riska grupām. Līdz ar to ir sevišķi svarīgi mediķus informēt par visiem apstākļiem, kas varētu radīt risku saslimt ar Covid-19.

No 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.