Ar blokķēdes darījumu pārdota Omuļu skola Valkā, tur plānots vērienīgs projekts

1 komentārs
Ar blokķēdes darījumu pārdota Omuļu skola Valkā, tur plānots vērienīgs projekts
KASPARS KRAFTS, F64

Latvijas nekustamo īpašumu tirgū pirmo reizi noticis vērienīgs darījums, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju.

Pircēja pārstāve Eva Cildermane Skaties.lv izstāstīja darījuma nianses: “Jā, Omuļu skola ir mainījusi īpašniekus, taču tā nav iegādāta ar kriptovalūtu, bet gan ar tradicionālo valūtu. Darījuma unikālais un arī vēsturiskais aspekts ir darījuma katra soļa ierakstīšana uz blokķēdes – šī ir Silīcija ielejas uzņēmuma Propy benefice Ziemeļeiropā, un varētu arī būt pirmais šāda veida darījums Ziemeļeiropā. Pieminēšanas vērts ir fakts, ka visas formalitātes – sākot ar rokas naudas līgumu un beidzot ar tiesību nostiprināšanu Zemesgrāmata – tika veiktas attālināti, t.i., elektroniski. Līdz ar to iesaistītās puses varēja kārtot visus nepieciešamos dokumentus un formalitātes, atrodoties jebkurā pasaules malā.”

Cildermane skaidro, ka pamatdoma par skolas ēku lietojumu nākotnē ir ierīkot “miera un iedvesmas atgūšanas avotu aizņemtiem biznesa profesionāļiem, radošajiem cilvēkiem un tiem, kuri viena vai otra iemesla dēļ ir izdeguši un cenšas sasniegt ”darba – dzīves balansu”.

“Pēc jaunākajiem datiem, izdegšana ir ļoti plaši izplatīts sindroms jaunajiem strādājošajiem vecākiem, kas cenšas visu paveikt vismaz uz ”5” gan mājās, gan darbā. Vēlos, lai ēka turpinātu pildīt izglītošanas funkciju – cilvēkiem, kuriem vienkārši vajag apstāties, ”restartēties” un iemācīties ko jaunu par sevi un savu apkārtni. Tā kā pati esmu Oksfordā studējusi ilgtspējīgo pilsētu attīstību, visos projektos cenšos arī uzsvērt ilgtspējas faktoru – šajā gadījumā ilgtspējīgu un sabalansētu dzīves veidu (darbs, karjera : dzīve, atpūta), gan arī ilgtspējīgi iekļauties Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ainavu aizsardzības zonā, lai saglabātu dabas un ainaviskās vērtības, tādā veidā stimulējot reģiona sociālo un ekonomisko izaugsmi,” saka Cildermane.

Ēkas jaunie īpašnieki strādā pie koncepta, ka šīs varētu būtu pirmais ”atvērtais” nekustamā īpašuma projekts –  ēkas būvniecībai un atjaunošanai varēs sekot līdzi tiešsaistē, kā arī interesenti varēs sekot līdzi lēmumu pieņemšanai un piedalīties ”virtuālajā sanāksmēs”, daloties ar savām domām un ieteikumiem. “Mērķis  – iedvesmot cilvēkus saglabāt vēsturiskas ēkas un stāstīt ēku stāstus plašākai mērķauditorijai,” saka Cildermane.

1 komentārs