Ar akūto zarnu infekciju saslimušo skaits Liepājā pieaudzis līdz 112 cilvēkiem

0 Komentāru
Ar akūto zarnu infekciju saslimušo skaits Liepājā pieaudzis līdz 112 cilvēkiem
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Turpinot epidemioloģisko izmeklēšanu par akūtas zarnu infekcijas (AZI) saslimšanas gadījumiem Liepājā, epidemiologi ieguvuši informāciju par 112 saslimušajiem, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

SPKC informēja, ka 88 saslimušie strādā divos uzņēmumos Ziemeļu ielā 19. Savukārt šodien SPKC tika saņemta informācija, ka 20 saslimušie, kas strādā divos uzņēmumos Kapsēdes ielā 2 arī saņēmuši pārtiku no SIA “Baltic Restaurants Latvia” piederošā pusdienu restorāna “Daily”. Bez šiem abiem gadījumiem zināms arī, ka četri saslimušie ir liepājnieki, kas pusdienojuši Ziemeļu ielā 19.

Četros gadījumos saslimušajiem bija nepieciešama stacionārā palīdzība, pārējie ārstējas ambulatori, informē Arāja.

Iepriekš ziņots, ka Pārtikas un veterinārais dienests vakar ir veicis pārbaudi “Daily” pusdienu restorānā Ziemeļu ielā 19, kurā ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA “Baltic Restaurants Latvia”, un konstatējis vispārējās higiēnas prasību, kā arī citus ar ēdiena gatavošanu un izsniegšanu saistītus pārkāpumus.

Tā kā ēdināšanas uzņēmums Ziemeļu ielā 19 sniedz ēdināšanas pakalpojumus arī citiem pilsētas iedzīvotājiem, SPKC vērš liepājnieku uzmanību, ka akūtas zarnu infekcijas simptomu, proti, vemšana, sāpes vēderā, caureja, paaugstināta ķermeņa temperatūra parādīšanās gadījumā pēdējās dienās nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta pēc medicīniskās palīdzības un, ja uzturā lietots “Baltic Restaurants Latvia” gatavots ēdiens, par to jāinformē ģimenes ārsts.

Kā ziņots, šobrīd aptaujātas 43 personas ar AZI pazīmēm, lai sīkāk noskaidrotu un precizētu saslimšanas cēloņus. Epidemiologi ieguvuši analīžu paraugus, kas nogādāti laboratorijā, lai noteiktu uzliesmojuma izraisītāju.

SPKC atgādina – ja pēdējās dienās tika izmantoti “Daily” ēdināšanas pakalpojumi vai arī ir zināms par citu cilvēku līdzīgu saslimšanu, par to ir jāinformē ģimenes ārstu. Tāpat SPKC mudina ģimenes ārstus nekavējoties telefoniski ziņot par šādiem gadījumiem.

0 Komentāru