Aptuveni 50 cilvēki pie Rīgas pils pieprasa Anša Ataola Bērziņa atbrīvošanu

4 komentāri
Aptuveni 50 cilvēki pie Rīgas pils pieprasa Anša Ataola Bērziņa atbrīvošanu
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Pie Rīgas pils piketē apmēram 50 cilvēki par 13. janvāra Vecrīgas grautiņiem notiesātā Anša Ataola Bērziņa atbrīvošanu.

Piketā atsevišķi cilvēki rokās tur plakātus, uz kuriem rakstīts “Brīvību Ansim!”, “Vai Probācijas dienests nemāk izlasīt spriedumus?”. Tāpat atsevišķi piketa dalībnieki vāc parakstus, tādējādi iegūstot atbalstu aicinājumam, kurā pausts lūgums apžēlot un no ieslodzījuma vietas atbrīvot Bērziņu.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis neatsauksies aicinājumam un neapžēlos Ansi Ataolu Bērziņu. Par to Anša Ataola tēvs Uldis Bērziņš piketā uzzināja no “TV3 Ziņām”. Viņš arī pastāstīja, ka cietums Latvija esot labāks nekā Čehijā. Viņš informēja, ka Ansis Ataols varētu iznākt ārā ap rudeni, jo lielākā daļa termiņa ir atsēdēta.

Vairākas personas, tostarp Saeimas deputāti Ilmārs Latkovskis un Juris Viļums (LRA), vērsās pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu apžēlot Bērziņu. Ar šādu lūgumu pie Vējoņa vērsusies arī cilvēktiesību aizstāve Lidija Lasmane, rakstniece Inga Ābele, režisors Viesturs Kairišs, māksliniece Ieva Jurjāne, publicists Arnis Šablovskis un dzejniece Iveta Šimkus. Vēstulē Valsts prezidentam viņi norādījuši, ka, apžēlojot Bēziņu, tiktu pārtrauktas Bērziņa un viņa ģimenes ciešanas nu jau vairāk nekā gada garumā, labots “klajš nesamērīgums starp emocionālu reakciju uz valstī valdošajām nelikumībām un tam sekojošo reālā soda piemērošanu pretēji neviena neatceltajiem divu tiesas instanču spriedumiem, kas abi gluži nepārprotami noraidīja Probācijas dienesta pretenzijas”.

Vējonis savu lēmumu neapžēlot pamatoja ar to, ka Latvija ir stipra un tiesiska valsts, kas nav iedomājama bez cieņas pret likumu un tiesā nolemto. Viņš atgādināja, ka 68 cilvēki saņēma dažādus sodus un teju visi cilvēki šos sodus ir izcietuši.

Bērziņam par dalību 2009. gada 13. janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

4 komentāri