Apturēts viens no pēdējo gadu lielākajiem pašvaldību iepirkumiem

Komentāri

Iepirkumu uzraudzības birojs apturējis vienu no pēdējo gadu lielākajiem pašvaldību iepirkumiem – vairāk nekā 7 miljonus eiro vērto konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā.

Šajā konkursā par uzvarētāju tika pasludināts uzņēmums ”Clean R”, bet iepirkumu uzraugi atklājuši nopietnus pārkāpumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar sūdzību iepirkumu uzraudzības birojā par Gata Trukšņa vadītās Jūrmalas domes lēmumu 7,5 miljonus eiro vērtajā konkursā par pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu par uzvarētāju pasludināt uzņēmumu ”Clean R” vērsās divi tā konkurenti – uzņēmumu apvienība ”Eco Baltia vide/Ekonovus” un ”JV & V”. Konkurenti uzskatīja, ka konkursa nolikums ir uzrakstīts tā, lai konkursā uzvarētu tieši ”Clean R”.

Turklāt izvēlē pieļauti vairāki acīmredzami pārkāpumi. Tā ”Clean R” nepamatoti atsaucies uz cita uzņēmuma SIA ”ZAAO” pieredzi atkritumu laukumu izveidošanā, lai arī nekas neliecināja, ka ”ZAAO” Jūrmala vispār gatavojas strādāt.

Jūrmalas domē nevarēja paskaidrot, kā iepirkuma komisija palaidusi garām tik svarīgu detaļu. ”IUB” uzdevis pārvērtēt piedāvājumus, un tas arī notikšot. Netiek gan izslēgts, ka, par spīti pārkāpumiem, konkursā vēlreiz tā izvēlēsies tieši ”Clean R”.

Iepirkumu uzraudzības birojā gan uzskata, ka ”Clean R” uzvara konkursā nav pieļaujama un jāizvēlas no alternatīviem piedāvājumiem.

Jāatgādina, ka līguma slēgšana ar ”Clean R” notika cieši sasaistē ar Gata Trukšņa atgriešanos Jūrmalas mēra krēslā. Uzņēmums Jūrmalā izsludinātos konkursos uzvarējis vairākkārt laikā, kad pilsētā mērs ir Truksnis.

”Celan R” pieder Latvijas uzņēmējam Guntaram Kokorēvičam, savukārt iepriekš īpašnieku vidū bijusi arī ekspolitiķa Andra Šķēles ģimene.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl