Apturēta iecere bēgļiem ļaut vienlaikus strādāt un saņemt pabalstu

Komentāri

Tieslietu ministrijas (TM) iebildumu dēļ bēgļi, kas atradīs darbu, pabalstu paralēli, visticamāk, nevarēs saņemt. Koalīcijas politiķi šodien lēma izslēgt šo jautājumu no rītdienas valdības sēdēs dienaskārtības. Vienlaikus, meklējot veidus, kā noturēt bēgļus Latvijā, pabalstu celšana patvēruma meklētājiem šobrīd netiek plānota, bet likumā tiks nostiprināta norma, ka, Latviju pametot, pabalsts vairs netiek izmaksāts.

Koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdē šodien piedalījās Iekšlietu ministrijas (IeM) vadība, kas politiķiem atskaitījās par bēgļu uzņemšanas plāna izpildi.

Latvija šajā ziņā aizvien ir viena no priekšzīmīgākajām valstīm – uzņemtas 94 personas, tomēr ir problēmas ar šo cilvēku integrēšanu. Par intensīvāku bēgļu vešanu uz Latviju šobrīd runāt nav iespējams.

Jau rītdienas valdības sēdē bija plānots skatīt patvēruma likuma grozījumus, kas tostarp paredzēja normu, ka pabalsts bēgļiem pienāktos pat tad, ja tie atrastu darbu. TM iebildumu dēļ jautājuma skatīšana uz nedēļu atlikta.

 

 

Vienlaikus gan likuma izmaiņas paredz arī virkni stingrāku noteikumu, tostarp, lai neizveidotos situācija, ka pabalsts tiek izmaksāts bēgļiem, kas reāli neuzturas Latvijā, turpmāk pabalsta saņemšana tiks sasaistīta ar reģistrēšanos Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

Video

Lasi vēl