Aptiekās nav virkne Ukrainā ražotu zāļu; to vietā piedāvā dārgākas

Komentāri

Jau vairākus mēnešus Latvijas aptiekās netiek piegādāts Ukrainā ražotais un pat trīsreiz lētākais citramons, tāpat vairāki citi medikamenti. Izsīkuši arī krājumi noliktavās. Tāpēc aptiekās nereti pacienti, ieraudzījuši augstās cenas, pagriežas un iziet ārā bez pirkuma.

Jau vairākus mēnešus daudzus Ukrainā ražotos medikamentus mūsu valstī vairs neieved, tostarp gan citramons, gan aspirīns, gan arī C vitamīns. Tā kā Ukrainas ražojumi bija krietni lētāki, tad pircēju reakcijas bijušas visdažādākās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

LNT rīcībā esoša neoficiāla informācija liecina, ka medikamentu krīze saistīta ar karadarbību Ukrainā. Arī BENU aptiekā šādu versiju ir dzirdējuši, bet oficiāla apstiprinājumu LNT ziņām nesniedz. Šis esot jutīgs jautājums.

Tikmēr Zāļu valsts aģentūra saka, ka par problēmu uzzinājušas nesen – tikai iepriekšējā mēnesī saņemot paziņojumu no šo zāļu ražotāja pārstāvja. Runa ir par 10 medikamentiem.

Zāļu valsts aģentūras pārstāve Dita Okmane

Šīs zāles nebūs pieejamas uz neilgu laiku, aprīlī saņēmām paziņojumu no zāļu ražotāja pārstāvja, un tātad līdz jūnijam netiks piegādātas Latvijas tirgum saistībā ar krīzi Ukrainā. Un pēc tam tad jau skatīsimies, kāds vēl paziņojums būs. Bet vienlaikus varu teikt to, ka šīm zālēm ir aizvietotāji, zāles ar tādām pašām aktīvajām vielām.

Tiesa gan, piemēram, citu farmācijas uzņēmumu ražotais citramons šobrīd izmaksā būtiski dārgāk. Ja iepriekš Citramons Forte 6 tablešu plāksnīte izmaksāja vidēji 36 centus, tad šobrīd par citramona 10 tabletēm jāšķiras pat no 1,19 eiro.

BENU aptiekas vadītāja, farmaceite Ineta Kalnbirze

Sākumā bija diezgan liela ažiotāža, kad pazuda tieši citramons, pārējie manis minētie vēl tā, bet citramons bija diezgan liela ažiotāža. Bet tagad jau visi, man liekas, ka ir nomierinājušies.

Taču, vai lētais citramons jūnijā tiešām varētu atgriezties aptieku plauktos un vai medikamentu krīze saistīta ar karadarbību Ukrainā, LNT no zāļu ražotāja neizdevās noskaidrot, jo uzņēmums no komentāriem atteicās.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl