Aptauja: pieaug šaubas par preses brīvību Latvijā

2 komentāri
Aptauja: pieaug šaubas par preses brīvību Latvijā
Ilustratīvs foto (DMITRIJS SUĻŽICS, F64)

Arvien vairāk cilvēku šaubās par preses brīvību Latvijā, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati. Pērn novembrī iedzīvotājiem tika lūgt novērtēt preses brīvību Latvijā.

To, ka prese Latvijā ir pilnīgi brīva, atzina 22% aptaujāto, kas ir par trim procentpunktiem mazāk nekā 2015. gadā, sasniedzot zemāko rezultātu pēdējo astoņu gadu laikā. Zemāks rādītājs fiksēts vēl tikai 2009. un 2007. gadā, kad tam, ka prese Latvijā ir pilnīgi brīva, ticēja attiecīgi 21% un 19% respondentu. Augstākais rezultāts novērots 2004. gadā, kad šādu viedokli pauda 36% aptaujāto.

Par diviem procentpunktiem kopš 2015. gada pieaudzis to iedzīvotāju īpatsvars, kas uzskata, ka prese Latvijā ir brīva tikai daļēji. Pērn fiksētais rezultāts ir otrais augstākais novērojumu vēsturē – augstāks rādītājs novērots vien 2007. gadā, kas šādu viedokli pauda 56% iedzīvotāju.

Uzskatu, ka prese Latvijā nav brīva, pauda 14% iedzīvotāju – par diviem procentpunktiem vairāk nekā 2015. gadā. Lielākā skepse par preses brīvību Latvijā fiksēta 2009. gadā, kad par Latvijas presi kā nebrīvu domāja katrs piektais Latvijas iedzīvotājs.

2 komentāri