Aptauja: cik daudzi ir mainījuši savus ikdienas paradumus, lai dzīvotu “videi draudzīgāk”?

2 komentāri

Arvien plašāk un skaļāk pasaulē cilvēki diskutē par klimata izmaiņām. LNT rīta raidījuma “900 sekundes” rīcībā ir jaunas aptaujas dati par to, cik daudzus tas uztrauc Latvijā un cik daudzi ir mainījuši ikdienas paradumus, lai dzīvotu “videi draudzīgāk”.

Vairākums jeb 73% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem “Kantar” ir norādījuši, ka viņus uztrauc klimata izmaiņas pasaulē. Aptuveni piektā daļa (22%) aptaujāto atbildējuši, ka viņus tas neuztrauc. Vēl 5% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Tikmēr 60% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka viņi ir mainījuši savus ikdienas paradumus, lai dzīvotu “videi draudzīgāk”. Ceturtā daļa (26%) aptaujāto sacījuši, ka savus paradumus nav mainījuši. Desmitā daļa (9%) iedzīvotāju ir atbildējuši, ka paradumus nav mainījuši, jo jau ilgstoši dzīvo videi draudzīgi. Bet 5% nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Salīdzinoši biežāk tie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka viņi ir mainījuši savus ikdienas paradumus, lai dzīvotu “videi draudzīgāk”, ir norādījuši, ka viņi šķiro atkritumus (67%), mājoklī taupa enerģiju, piemēram, dzīvo nosiltinātā ēkā, mājoklī izmanto enerģiju taupošās spuldzes (65%). Vēl daļa sacījuši, ka izmanto preces, piemēram, iepakojamos materiālus, taru, vairākkārt pērk lietotu apģērbu, apavus (50%).

Salīdzinoši retāk iedzīvotāji ir norādījuši, ka lieto bioloģiski audzētu pārtiku (24%), pērk beziepakojuma produktus (22%) vai dod priekšroku precēm, kas ražotas no otrreizējas pārstrādes materiāliem (20%) un cenšas retāk pārvietoties ar automašīnu, pārvietojoties ņem līdzbraucējus (20%).