Komentāri
Apsver iespēju palielināt  nodokļus alkoholiskajiem dzērieniem un azartspēlēm
FOTO: LETA

Nākamgad tomēr varētu būt izmaiņas nodokļu politikā. Sarunās par nākamā gada budžetu izskan aicinājums palielināt  nodokļus alkoholiskajiem dzērieniem un azartspēlēm, tāpat varētu likvidēt  uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides finanšu institūcijām, bankām.

Nacionālās apvienības politiķi uzstāj, ka iekasēto naudu varētu novirzīt demogrāfijas programmas turpināšanai. Prioritāte būtu brīvpusdienu nodrošināšana skolās līdz 5. klasei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd visās valsts finansētajās skolās pusdienas par brīvu ēd 1. līdz 3. klašu audzēkņi. Nacionālās apvienības politiķi  ierosinājuši no nakamā gada 1. janvāra brīvpusdienas piešķirt arī ceturto un piekto klašu audzēkņiem. Pusi izmaksu segtu valsts, otru pusi – pašvaldības. Nākamā gada valsts budžetā tas papildus prasītu teju piecus miljonus eiro.

Arī Zaļo un zemnieku savienība aktualizējusi izmaiņas nodokļu sistēmā. Zaļzemnieki uzstāj uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporcijas pārdali starp valsti un pašvaldībām.

Zaļo un zemnieku savienība arī uzstāj, ka nepieciešams pārdalīt iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporciju starp valsti un pašvaldībām – 19 % valstij, bet 81 % pašvaldībām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl