Nacionālā apvienība un ZZS nepilda pirms vēlēšanām solīto un atbalsta mikrouzņēmuma nodokļa celšanu

Komentāri

Lai gan Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība pirms vēlēšanām iedzīvotājiem solīja apturēt plānoto mikro-uzņēmuma nodokļa celšanu, abas partijas vakar nobalsoja pret šādu priekšlikumu.

Klausoties politiķu sacītajā priekšvēlēšanu debatēs, varēja rasties priekšstats, ka partiju pirmais darbs pēc vēlēšanām būs atcelt uzņēmēju asi kritizētās izmaiņas, kas paredz mikrouzņēmuma nodokļa pakāpenisku celšanu no nākamā gada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmsvēlēšanu Debatēs nodokļa palielināšanai atbalstu pauda tikai ”Vienotība”, bet pārējās partijas – ieskaitot Nacionālo apvienību un Zaļo un zemnieku savienību – bija pret.

Šo solījumu pierādīt ar darbiem partijas varēja vakar. Opozīcija bija iesniegusi priekšlikumu par nodokļa saglabāšanu esošajā 9% apmērā. Bija vajadzīgs vismaz vienas varas partijas atbalsts, lai izmaiņas pieņemtu, taču koalīcijas spēki – ieskaitot Nacionālo apvienību un zaļzemniekus – tās noraidīja, šādi pārkāpjot pirms vēlēšanām solīto.

LNT Ziņas: Jūs vienkārši nevarējāt to iespaidot. Jūs balsojāt pret.
Imants Parādnieks: Redziet, budžeta lietas tiek lemtas koleģiāli, lai kādi būtu opozīcijas priekšlikumi. Viņš bija ļoti primitīvs – saglabāt, neko nepiedāvājot pretī. Tas, ko piedāvā Ekonomikas ministrija, tas…
LNT Ziņas: Bet jūs tieši tik primitīvi solījāt pirms vēlēšanām.

Partijās skaidro, ka, visticamāk, tiks atbalstīts zaļo zemnieku vadītās Ekonomikas ministrijas kompromisa priekšlikums. Tas paredz noteikt, ka mikrouzņēmumu nodoklis paliks 9%, bet tikai trīs gadus pēc mikrouzņēmuma dibināšanas.Pēc šī termiņa likme palielinātos. Šādi plānots atgriezties pie mikrouzņēmuma sākotnējā mērķa, proti, atbalstīt uzņēmējdarbības uzsākšanu, lai pēc tam uzņēmums varētu pāriet uz standarta nodokļu režīmu.

Taču pieņemt Ekonomikas ministrijas virzītās izmaiņas tehniski nevarēšot paspēt līdz nākamajam gadam, šodien atzina Budžeta komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis. Tāpēc 1. janvārī nodoklis tomēr būs 11% tiem mikrouzņēmumiem, kuru gada apgrozījums pārsniedz 7 tūkstošus eiro. Partijas gan sola nekavēties un nākamā gada sākumā pieņemt Ekonomikas ministrijas virzītās izmaiņas. Par tālāko rīcību valdošie politiskie spēki spriedīs pirmdien.

Lasi vēl