Komentāri

Lai ieslodzījuma vietās pabijušos jauniešus pēc soda izciešanas atgrieztu atpakaļ normālā dzīvē, pirmo reizi Latvijā norisinās eksperimentāls projekts, kurā vismaz 3 stundas nedēļā šie jaunieši pavada kopā ar brīvprātīgajiem. Šobrīd projektā piedalās 21 iepriekš sodīts jaunietis un gandrīz četras reizes vairāk brīvprātīgo.

Laura ir viena no 72 brīvprātīgajiem šajā projektā. Viņas aizbilstamajam jaunietim ir pāri 20 gadiem, taču par puiša pagātni viņai maz zināms.

Iepriekš Laura viņu klātienē satikusi vienu reizi, bet drīzumā iecerējusi kopā apskatīt Nacionālo bibliotēku, attaisnojot galveno projekta būtību – saturīgi pavadīt brīvo laiku ar iepriekš sodīto jaunieti.

Laura nelolo ilūzijas kādu cilvēku izmainīt, drīzāk gan parādīt pasauli no cita skatu punkta.

Dienā, kad LNT ziņas satiek jauno sievieti, bija plānots kopā ar aizbilstamo doties uz kino, bet puisis šobrīd aktīvi meklē darbu un visu dienu pavada darba intervijās. Taču savu stāstu uzticēt televīzijai viņš un arī citi projekta dalībnieki atteicās.

Galvenais iemesls, kāpēc projektā iesaistītie iepriekš sodītie jaunieši nepiekrīt pat absolūti aizklātai intervijai, ir bailes no sabiedrības nosodījuma, kā arī vēlme iepriekšējai pieredzei pārvilkt treknu svītru.

Šī projekta īstenotāji, Valsts probācijas dienests, skaidro, ka aizbilstamo vidū ir jaunieši, kuri ar likumu pretrunā nonākuši visdažādākajos veidos un atrodas dienesta uzraudzībā. Šo jauniešu vecuma amplitūda no 16 līdz 25 gadiem.

Pirmie pāri kopā darbojas apmēram trīs mēnešus, un liela daļa no brīvprātīgajiem jau iepriekš dzīvē darījuši ko līdzīgu, piemēram, strādājuši kā psihologi. Mēnesī vienam pārim tiek segti arī izdevumi 30 eiro apmērā uz abiem

Zināms, ka šis projekts turpināsies līdz gada beigām un pēc tam lems par to, vai šādu ieceri turpināt nākotnē. Visu šo gadu strādāt kopā ar iepriekš sodīto jaunieti cer arī Laura. Pagaidām vēl abi sarunās noskaidro kopīgās intereses un atklājies, ka puisi saista mūzika un sports.

Foto:

Skaties video!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl