Apskatei nodots Latvijas ”Word Expo 2015” paviljona makets

0 Komentāru
Apskatei nodots Latvijas ”Word Expo 2015” paviljona makets
Foto: Ivo Jurkāns, LNT Ziņas

Otrdien, 14. oktobrī, arhitekts Miķelis Putrāms no “MADE arhitekti” un mākslinieks Rolands Pēterkops no tandēma “Mareunrol’s” prezentējis izstādes “Expo Milano 2015” Latvijas paviljona maketu, kas mērogā 1:50 sniedz telpisku ieskatu tā arhitektūrā.

Šonedēļ tiks pabeigta Latvijas paviljona pamatu būvniecība “World Expo 2015” izstādes teritorijā Milānā.

Savukārt pagājušajā nedēļā noslēdzās Ekonomikas ministrijas izsludinātais iepirkuma konkurss par Latvijas paviljona celtniecību uz jau izbūvētiem pamatiem, apsaimniekošanu izstādes laikā un demontāžu pēc izstādes.

Latvijas paviljonā, kas tiks būvēts ozola formā, visā tā darbības laikā skanēs Latvijas dabas skaņas, kuras apvienotas īpašā skaņdarbā.

Tā tapšanai apzināti vairāki simti Latvijā dzīvojošu cilvēku, kas paši veido un spēlē mūzikas instrumentus, un no viņiem izvēlēti aptuveni desmit, kas piedalīsies vienotā skaņdarba tapšanā.

“Expo Milano 2015” projekta vadītājs Ekonomikas ministrijā Roberts Stafeckis informēja, ka kopumā Latvijai ir atvēlēts 1147 kvadrātmetru apbūves gabals, kurā paviljons aizņems 600 kvadrātmetru. Patlaban tam pamatus liek Itālijas būvuzņēmums, pašu paviljonu veidos konkursa kārtībā izvēlētie Latvijas būvnieki. Konkursa rezultāti varētu būt zināmi novembra sākumā.

Ir plānots, ka izstādi pusgada laikā kopumā apmeklēs 20 miljoni cilvēku, savukārt Latvijas paviljonā ik dienu varētu iegriezties ap 7000 apmeklētāju. Izstādes laikā tiks atvēlēta viena diena, kurā uzmanība tiks pievērsta vienai konkrētai valstij.

Kopējās izstādes izmaksas ir 5,6 miljoni eiro, ko sedz no Latvijas valsts budžeta.

Kā ziņots, EM izsludinājusi iepirkuma konkursu Latvijas paviljona būvniecībai pasaules lielākajā starptautiskajā izstādē “World Expo 2015”. Šī izstāde notiek ik pēc pieciem gadiem ikreiz citā valstī. 2015. gadā tā noritēs Milānā no 1. maija līdz 31. oktobrim. Izstādes pamattēma būs “Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei”.

Latvijas ekspozīcijas starptautiskais sauklis “Latvia – Nature Inside” atspoguļos Latvijas izvēlēto apakštēmu “Pārtika un kultūra labākam dzīvesveidam”. Paviljona ekspozīcijas mērķis ir stiprināt Latvijas kā spēcīgas un ekoloģiski tīras, kultūras tradīcijām bagātas un ilgtspējīgas valsts tēlu. Latvija izstādē nākamgad piedalīsies trešo reizi pēc kārtas.

Latvijas paviljona ēka veidota kā kupls, zaļojošs ozols ar plašu atvērto ekspozīcijas telpu zem koka lapotnes. Trīsstāvu ēka iekļauj pastāvīgās ekspozīcijas telpas divos paviljona stāvos, tostarp slow-food uzkodu bāru un Latvijas pārtikas un nepārtikas suvenīru veikalu. Paviljona trešajā stāvā jeb lapotnē tiks izvietotas konferenču un tikšanos telpas.

Paviljona idejas un arhitektoniskās koncepcijas autori ir 2012. gada Latvijas arhitektūras gada balvas ieguvēji arhitekti Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa (“MADE arhitekti”) un mākslinieks Rolands Pēterkops (“Mareunrol’s”). Par paviljona vadību un saturu atbild “Positivus Event”. Radošajā komandā strādā mākslinieciskais vadītājs un diriģents Sigvards Kļava, mākslinieks Pēterkops, videomākslinieks un režisors Roberts Rubīns, jauno mediju mākslinieks Voldemārs Johansons, tēlnieks Dainis Pundurs un citi.

0 Komentāru