Komentāri

Apšaubot vairāku bāriņtiesu vadītāju kompetenci, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir aicinājusi vairākas pašvaldības veikt kadru pārbīdi. Tas gan nav noticis un inspekcija jūtas bezspēcīga, norādot, ka ne vienmēr pašvaldības izprot bērnu tiesības.

Šonedēļ tapa zināms, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pēc veiktajām pārbaudēm un saņemtajiem signāliem nav bijusi mierā ar piecu bāriņtiesu darbu – Ropažos, Ikšķilē, Vecpiebalgā, Ogrē un Aizputē. Problēmas bāriņtiesās likts novērst. Plus vēl aicināts izvērtēt bāriņtiesu darbinieku atbilstību amatam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Inspekcijā norāda – pašvaldība par nebūtiskiem sīkumiem netiek informēta. Tas nozīmē, ka pārkāpumi nopietni. Situācijas šajās piecās bāriņtiesās ir atšķirīgas. Tā kā lietas satur sensitīvus datus, plašāks izklāsts netiek pausts.

Pēc fiksētajiem pārkāpumiem – 4 pašvaldību bāriņtiesu vadītāji no darba bija jāatbrīvo, norāda VBTAI. Taču neviena no pašvaldībām uz tik bargu soda piemērošanu neparakstījās.

Lai gan inspekcija veic bāriņtiesu uzraudzību, tās darbību ietekmēt nevar – tā pilnībā ir pašvaldības kompetence.

Teiktais gan neliedz atzīt, ka kļūdas un nepilnības bāriņtiesas darbā bijušas.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā norāda, ka minēto bāriņtiesu darbs arī turpmāk tiks vētīts pastiprināti. Šobrīd tikai elpošana pakausī, var likt strādāt profesionālāk.

Tomēr kopumā ņemot, bāriņtiesās darba kvalitāte ir nesalīdzināmi augusi, atzīst inspekcijā. Nevarot salīdzināt šodienu ar 10 gadiem atpakaļ. Audzis ne tikai lietu apjoms, bet arī to sarežģītība, kas nozīmē kvalificētāku, labāk sagatavotu personālu, kas spēj ar šo problēmu tikt galā. Šobrīd tiekot gatavotas izmaiņas arī likumā, kas noteiks papildus prasības bāriņtiesas personālam.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl