Aprit nedēļa kopš teroristu uzbrukuma Francijā. Kā tas notika?

Komentāri

Trešdien, 14. janvārī, aprit nedēļa kopš traģiskā uzbrukuma Francijas satīriskā žurnāla Charlie Hebdo redakcijai. Piedāvājam jums aplūkot, kāda bijusi notikumu attīstība šīs nedēļas laikā.

Uzbrukums žurnāla redakcijai

Traģiskie notikumi aizsākās trešdien, 7. janvārī, kad divi maskās tērpti vīri ar automātiem uzbruka satīras žurnāla Charlie Hebdo redakcijai, nogalinot 12 cilvēkus. Uzbrucējus – brāļus Saīdu un Šarifu Kuašus – uzreiz neizdevās atrast un notvert.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzbrukums degvielas uzpildes stacijai

Nākamajā dienā viņi degvielas uzpildes stacijā nolaupīja pārtiku un degvielu. Šajā pašā dienā cits ekstrēmists – Amedijs Kulibali, kas, kā vēlāk atklājas, bijis saistīts ar uzbrucējiem, Parīzes piepilsētā Montrūžā nogalināja policistu.

Ķīlnieku krīze košera veikalā

Nākamajā dienā – piektdienā, 9. janvārī, A. Kulibali košera lielveikalā Parīzē, netālu no Eifeļa torņa sagrāba ķīlniekus, prasot brāļiem Kuašiem brīvību.

Ķīlnieku krīze beidzās, nogalinot uzbrucēju Kulibali, taču vēl pirms atbrīvošanas operācijas viņš četrus ķīlniekus bija nogalinājis.

Šajā pašā dienā izdevās atrast arī abus bēguļojošos brāļus. Policija pēc astoņu stundu ilgas ķīlnieku krīzes netālu no Parīzes viņus nogalināja.

Sākas demonstrācijas upuru piemiņai

Reaģējot uz šiem notikumiem, svētdien vairākās Francijas pilsētās notika demonstrācijas, solidarizējoties ar upuriem. Visā valstī tajās iesaistījās vairāk nekā 3,7 miljoni cilvēku. Galvaspilsētā Parīzē ieradās arī aptuveni 40 pasaules valstu līderi. Tajā pašā laikā uzbrukumus vai draudus piedzīvoja vairāki mediji, kas pārpublicēja Charlie Hebdo karikatūras.

Francija mobilizē militāros spēkus

Šī nedēļa Francijā sākās ar nopietniem drošības pasākumiem. Tika pieņemts lēmums mobilizēt 10 tūkstošus karavīru, kuri Parīzē sargā visvairāk apdraudētās vietas, piemēram, ebreju skolas. Savukārt otrdien, 13. janvārī Parīzē un arī Izraēlā notika atvadu ceremonijas no terora aktu upuriem.

Skaties arī video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl