Aprit jau 26 gadi kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm

Komentāri

Pirms 26 gadiem tūkstošiem cilvēku pulcējās Latvijas Tautas frontes rīkotajās barikādēs. Tajās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem, radot unikālu nevardarbīgas pretošanās paraugu.

Barikādes Rīgā sāka celt 1991. gada 13. janvāra vakarā, bet kopš 1997. gada 20. janvāris noteikts par barikāžu aizstāvju atceres dienu. Šodien Rīgā un daudzās citās pašvaldībās notiks piemiņas pasākumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau plkst. 10.00 no rīta Doma laukumā tiks iedegts simbolisks ugunskurs, bet divos dienā pie Brīvības pieminekļa tiks likti ziedi, bet vēlāk Bastejkalnā godinās barikāžu aizstāvjus; ugunskuri tiks iedegti arī pie Saeimas un daudzās, daudzās pašvaldībās. Sešos vakarā Doma baznīcā skanēs īpašs koncerts “Uz jaunām debesīm”.

Tur ar iemīļotiem Atmodas laika un mūsdienu skaņdarbiem tiks atzīmēti barikāžu notikumi.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl