Aprit jau 26 gadi kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm

Komentāri

Pirms 26 gadiem tūkstošiem cilvēku pulcējās Latvijas Tautas frontes rīkotajās barikādēs. Tajās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem, radot unikālu nevardarbīgas pretošanās paraugu.

Barikādes Rīgā sāka celt 1991. gada 13. janvāra vakarā, bet kopš 1997. gada 20. janvāris noteikts par barikāžu aizstāvju atceres dienu. Šodien Rīgā un daudzās citās pašvaldībās notiks piemiņas pasākumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau plkst. 10.00 no rīta Doma laukumā tiks iedegts simbolisks ugunskurs, bet divos dienā pie Brīvības pieminekļa tiks likti ziedi, bet vēlāk Bastejkalnā godinās barikāžu aizstāvjus; ugunskuri tiks iedegti arī pie Saeimas un daudzās, daudzās pašvaldībās. Sešos vakarā Doma baznīcā skanēs īpašs koncerts “Uz jaunām debesīm”.

Tur ar iemīļotiem Atmodas laika un mūsdienu skaņdarbiem tiks atzīmēti barikāžu notikumi.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl