Aprit Baltijas ceļa 25. gadadiena

Komentāri
Aprit Baltijas ceļa 25. gadadiena
FOTO: LETA

Sestdien, 23.augustā aprit 25 gadi kopš trīs Baltijas valstis – Lietuva, Latvija un Igaunija – sadevās rokās, veidojot unikālo Baltijas ceļu.
1989.gada 23. augusta demonstrācija pievērsa pasaules uzmanību Molotova-Ribentropa noziedzīgā pakta parakstīšanas 50.gadadienai, kad PSRS un Vācija sadalīja ietekmes sfēras Austrumeiropā, tādējādi pieņemot lēmumu par daudzu tautu likteņiem.

Trīs Baltijas valstis pārsteidza pasauli – aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās, izveidojot 600 kilometrus garu ķēdi no Tompea pils pakājes Tallinā līdz Ģedimina torņa pakājei Viļņā, pa ceļam šķērsojot Rīgu un Daugavu.
Baltijas ceļa gājēji teica cits citam: “Par brīvību – jūsu un mūsu! Par cieņu pret nāciju tiesībām uz pašnoteikšanos, dzimto valodu un dzimto zemi.” Demonstrācijas lielākais panākums bija PSRS piekāpšanās triju Baltijas valstu iedzīvotāju kopējā protesta priekšā, atzīstot savus pagātnes noziegumus.
PSRS oficiāli atzina Molotova-Ribentropa pakta un tā slepeno protokolu esamību un 1989.gada 24.decembrī to pasludināja par spēkā neesošu. 2009. gada 30.jūlijā Baltijas ceļa dokumentālais mantojums tika iekļauts UNESCO Pasaules atmiņas starptautiskajā reģistrā.
23. augustā Rīgā pie Brīvības pieminekļa notiks Baltijas ceļa 25 gadadienai veltīts lielkoncerts, arī citās pilsētās un novados notiks šim pasākumam veltīti piemiņas svētki.
Baltijas ceļš atmiņās palicis ikvienam tā dalībniekam. Aktrise Santa Didžus, režisore Žaklīna Cinovska, pavārs Mārtiņš Sirmais un mūziķis Ingus Ulmanis Baltijas ceļā piedalījās pirms 25 gadiem un ir pārliecināti, ka to darītu katrs latvietis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl