Aprīlis iesāksies ar mēreni siltu laiku! Uzzini laika vērotāja jaunākās prognozes

Komentāri

Pēc siltās ziemas pavasaris šogad Latvijā atgriezās mēnesi agrāk nekā ierasts – jau februārī, bet martā vidējā gaisa temperatūra bija pusotru grādu virs normas. Uzzini, kādi laikapstākļi būs tuvākajos mēnešos un kādu vasaru savās prognozēs redz dabas zīmju pētnieki un meteorologi?

Šopavasar vairākas aprīļa tiesības uz gājputniem, bērzu sulu un pirmajiem pavasara ziediem jau paspēja piesavināt pirmais pavasara mēnesis – marts, stāsta laika vērotājs no Siguldas novada Imants Kalniņš. Taču aprīlī krietni siltāks nekļūs, atstājot maijam visas siltākā pavasara mēneša iezīmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Imants Kalniņš, laika vērotājs

Aprīlis būs ar mainīgajiem laikapstākļiem – nedz lielo siltumu nebūs, nedz aukstuma nebūs. Tik skaists laiks kā pa Lieldienām stipri ilgi jāpagaida. Dienā ap 10 grādiem, naktī + 1, 2, 3. Nekas vairāk nebūs, aprīlis ir mānīgs mēnesis.

Protams, būs dienas, kurās termometra stabiņš pakāpsies līdz + 15 grādiem un nedaudz vairāk, bet tas nebūs uz ilgu laiku, paredz laika vērotājs. Abi pavasara mēneši varētu būt mēreni silti, bet ne vēsi, taču, lai zinātu vairāk par laiku aprīlī un maijā, ir vērts tuvākajā laikā pievērst uzmanību dabas zīmēm.

Mūsu sentēvi ticēja, ja pavasaris lietains, būs laba raža. Vēl būtu jāvēro vārnas – ja viņas peļķēs plunčājas, būs silts laiks. Bet, ja vēlaties, lai mati aug, ļaujieties pavasara lietum.

Sinoptiķi šoreiz piekrīt laika vērotājam

Mēneša beigās kļūs pavisam silts – būs dienas, kad gaisa temperatūra pakāpsies līdz + 20 grādiem, bet tad sāks ziedēt ievas un atkal kļūs krietni vēsāks.

Sinoptiķi par vasaru vēl nespriež, bet laika vērotājs Imants Kalniņš paredz mēreni siltu pirmo vasaras mēnesi, tas noteikti nebūs tik auksts kā pērnais jūnijs, taču jūlijā var būt ilgstošas lietavas, jo šopavasar nebija palu, taču plūdus pēc Imanta Kalniņa domām, var sagaidīt tieši vasaras vidū.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl