Applūdušo sējumu apsekošanai Lauku atbalsta dienests iegādājies dronu “zelta vērtē”

36 komentāri

Plūdu dēļ tiks izmaksātas kompensācijas ne vien lauksaimniekiem, bet arī Zemkopības ministrijas iestādēm, kurām nācās strādāt ārkārtas režīmā, lai apsekotu plūdos cietušās saimniecības. Tāpēc no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem valdība tām otrdien, 24. oktobrī, piešķīrusi vairāk nekā 100 tūkstošus eiro. Tiesa gan, par nozari atbildīgais ministrs Jānis Dūklavs nezina, cik pamatoti bijuši šie tēriņi.

Nauda no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirta Lauku atbalsta dienestam (LAD), kā arī Lauku konsultāciju un izglītības centram. Plūdu apsekošanā iesaistītajiem konsultāciju centra darbiniekiem valdība kompensējusi atalgojumu un izdevumus par degvielu, šim mērķim piešķirot aptuveni 13 000 eiro. Bet Lauku atbalsta dienestam valdība atvēlējusi gandrīz desmit reizes lielāku kompensāciju – 98 300 eiro.

Taču tikai daļa šīs naudas piešķirta, lai segtu izdevumus par algām, virsstundu apmaksu un darba komandējumiem, kā arī par degvielu.

Plūdu dēļ LAD bijusi nepieciešamība par gandrīz 14 tūkstošiem uzlabot savas informācijas sistēmas. Savukārt 3916 eiro izdevumus radījis plūdu teritorijā izmantoto transporta līdzekļu remonts.

Lai applūdušās teritorijas apsekotu no gaisa, dienests iegādājies dronu. Turklāt tas nopirkts par 4568 eiro. Drona cena ir divas reizes lielāka, salīdzinot ar dārgāko dronu, kādu iespējams iegādāties vienā no populārākajiem interneta veikaliem. Vēl pusotrs tūkstotis iztērēts par papildu baterijām dronam.

Cik pamatoti bijušie šie izdevumi, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs nezina. Tomēr viņš paļaujas uz savu padoto godaprātu.

Jānis Dūklavs

Jānis Dūklavs
zemkopības ministrs, ZZS

Es personīgi nevērtēju katru ciparu, kas tur ir. Bet Lauku konsultāciju dienests, mūsu departaments ir izvērtējis to, ka tas tā ir. Aģentūra arī ir izvērtējusi. Finanšu ministrija ir izvērtējusi.

Ministrs arī atturas spriest, cik pamatota bija nepieciešamība iegādāties dronu “zelta vērtē”.

Jānis Dūklavs

Jānis Dūklavs
zemkopības ministrs, ZZS

Nezinu. Nemāku atbildēt. Nemāku atbildēt par katru pirkumu, par katru dronu vai par katru mašīnu, cik tā kilometru nobraukusi un tā tālāk.

Gandrīz 100 tūkstošus no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem LAD saņēmis ar Finanšu ministrijas svētību. Ministrijas darbinieki tēriņu pamatotību esot rūpīgi izvērtējuši, saka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Dana Reizniece-Ozola

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre, ZZS

Es no savas puses varu vēl pārjautāt, bet mani eksperti parasti ļoti rūpīgi izskata katras ministrijas pieprasījumu. Tas, kas šobrīd valdībā ir apstiprināts, to ir saskaņojusi arī Finanšu ministrija. Acīmredzot Zemkopības ministrija ir pamatojusi, ka kapacitātes stiprināšana LAD un Lauku konsultāciju centram ir nepieciešama.

Pēc finanšu ministres teiktā, Zemkopības ministrija acīmredzot spējusi sniegt pārliecinošus argumentus, kāpēc izdevumus, piemēram, par automašīnu remontu un dārgā drona iegādi LAD bija jākompensē no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, nevis jāsedz pašam dienestam no sava budžeta.

TOP komentāri

 • Irina Kleina
 • Robins Huds
  +17 +17 0

  Robins Huds

  Brinishkjigi....
  Varbut kads dronu pazinejs iekomentetu sho "negadijumu"?
  Vajag pameklet kur pirka,kas pirka kas ko pazist un ka tas notika!!!visu var atrast!!
 • Ivars Petročenko
  +11 +11 0

  Ivars Petročenko

  Ja Dūklavam no savas kabatas būtu jāmaksā tad droši vien 10 reizes izvērtētu. Diezgan stulba un po***ka atruna no ministra puses. Galvenais ir neparko neatbildēt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl