“Apokalipse un citplanētieši!” Saeimā debates par 2018. gada budžetu astoņu stundu garumā

0 Komentāru

Ar debatēm astoņu stundu garumā Saeima galīgajā lasījumā sākusi apstiprināt izmaiņas likumos, kuri saistīti ar nākamā gada valsts budžetu. Tomēr pats budžets trešdien, 22. novembrī, vēl netika pieņemts. Lai vairs nepieļautu lēmumus nakts melnumā, deputāti darbu beidza pievakarē, un to turpinās rīt.

Lai lemtu par izmaiņām, kuras nesīs jaunais budžets, šodien tika sasaukta Saeimas ārkārtas sēde. Tajā piedalījās arī valdības vadītājs un ministri. Visplašākās debates izvērtās par izmaiņām Izglītības likumā, kuras tikai pastarpināti ir saistītas ar nākamā gada budžetu.

Opozīcija asi kritizēja izglītības ministra ierosināto lēmumu, kas arī guva Saeimas atbalstu, valdībai dot tiesības noteikt skolēnu minimālo skaitu vidusskolas klasēs. Opozīcija ir pārliecināta, ka tas novedīs pie “apokalipses” – proti, vidusskolu slēgšanas

Silvija Šimfa
Saeimas deputāte, NSL

Šoreiz jūsu runa mani, godīgi sakot, šokēja. Un šokēja tā iemesla pēc, ka jūs esat valdības loceklis un runājat īstenībā par apokalipsi, kas notiek mūsu provincē, par to, kā viss mums veļās uz bezdibeni. Vai tie ir citplanētieši, kas ir nolaidušie šeit pie mums un visas šīs lietas sastrādājuši?

Kārlis Šadurskis
izglītības ministrs, “Vienotība”

Godātā Šimfas kundze un citi kolēģi, kas arī jūtas šokēti! Nē, tie nav citplanētieši! Vispārējās izglītības iestādes, to dibinātāji ir pašvaldības.

Opozīcija arī pauda bažas, ka reformas dēļ tauta kļūs mazāk izglītota.

Arvīds Platpers
Saeimas deputāts, NSL

Ja mēs tā turpināsim, tad mūsu intelekta līkne, Āboltiņas kundze, iet uz leju drausmīgi zemu. Jūs to varbūt nepiedzīvosiet, jo jūs būsiet kaut kur citur, strādāsiet.

Tāpat pretrunīgi tiek vērtēts lēmums nākamgad ieviest pievienotās vērtības nodokļa samazināto 5% likmi Latvijai raksturīgiem dārzeņiem, augļiem un ogām. Opozīcijas deputāti ierosina samazināt PVN likmi arī citiem produktiem, piemēram, pienam un maizei.

Inguna Sudraba
NSL Saeimas frakcijas vadītāja

Ir svarīgi, ka cilvēki jūtas novērtēti un pirmām kārtām šo atbalstu saņem caur to, ka viņiem ir būtiski pieejama kvalitatīva pārtika, un viņi to var iegādāties bez kaut kādām sāpēm.

Taču tas neguva atbalstu, uz ko opozīcija atbildēja ar ironisku piezīmi.

Jūlija Stepaņenko
Saeimas deputāte, “Saskaņa”

Padomājiet tikai, cik daudz ābolu tagad pa lēto varēs saēsties mūsu oligarhi!

Vienlaikus deputāts Ints Dālderis bija izteicis priekšlikumu PVN samazināto likmi neieviest, jo, viņaprāt, no tās ieguvēji būs tikai pārpircēji, nevis ražotāji un patērētāji. Taču ierosinājums tika noraidīts.

Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts

Klau, Dālderi, man liekas par šito priekšlikumu jūs vispār vajadzētu atskaitīt no tās frakcijas, kur jūs šobrīd atrodaties. Dālderi! Jo šis ir kaitniecisks, šis ir kaitniecisks vispār… Kā jūs vispār kā koalīcijas pārstāvji varat kaut ko tamlīdzīgu vispār izlaist ārā?

Deputāti iekarsa, arī debatējot par izmaiņām azartspēļu nodevās – izskanēja satraukums, kā tas ietekmēs šo nozari Latgalē.

Imants Parādnieks
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Viļuma kungs, visu cieņu! Tanī brīdī, kad jūs izdzirdat Daugavpils vai Latgale, jūs pēkšņi sākat, dažubrīd pat neadekvāti žestikulēt.

Juris Viļums
Saeimas deputāts, LRA

Viņš pārmeta man, ka es pievēršu uzmanību Latgalei un Daugavpilij. Dāmas un kungi, esmu ievēlēts no Latgales vēlēšanu apgabala. Es domāju, ka tas ir tikai loģiski.

Šādā gaisotnē strādājuši astoņas stundas, piecos pievakarē deputāti nolēma sēdi pārtraukt, lai to atsāktu rīt no rīta, kad gaidāms galvenais lēmums – jaunā budžeta pieņemšana.
0 Komentāru