“Apņemos izmantot visas savas zināšanas un pieredzi”; Āboltiņa iecelta par vēstnieci Itālijā

4 komentāri
“Apņemos izmantot visas savas zināšanas un pieredzi”; Āboltiņa iecelta par vēstnieci Itālijā
Foto: Jānis Eglītis, TV3 Ziņas

Bijusī politiķe Solvita Āboltiņa šodien kļuvusi par Latvijas vēstnieci Itālijā. Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī šorīt Āboltiņai pasniedza akreditācijas vēstules un iecēla par vēstnieci.

Likums nosaka, ka vēstniekus pēc ārlietu ministra un Saeimas Ārlietu komisijas kopēja saskaņota priekšlikuma amatā ieceļ un no amata atbrīvo Valsts prezidents.

Āboltiņa pateicās Vējonim par izrādīto godu un solījās izmantot visas savas zināšanas, lai attiecības abu valstu starpā būtu vēl labākas.

Solvita Āboltiņa

Solvita Āboltiņa
Jaunieceltā Latvijas vēstniece Itālijā

Augsti godātais Valsts prezidenta kungs, pateicos par pagodinājumu pārstāvēt mūsu Latviju Itālijā. Valstī, kas ir mūsu de jure atzīšanas krustmāte, valstī, kuras karavīri sargā mūsu drošību, valstī, ar kuru mums ir brīnišķīgas ekonomikas un kultūras attiecības. Apņemos izmantot visas savas zināšanas, pieredzi, lai attiecības starp Latviju un Itāliju tiktu veicinātas vēl labāk.

Kā ziņots, Āboltiņa šogad februārī sāka darbu Ārlietu ministrijas (ĀM) Eiropas departamenta direktores amatā un viņai piešķirts padomnieka diplomātiskais rangs.

Āboltiņa pērn bija paziņoja, ka noliks deputātes mandātu pirms 12. Saeimas sasaukuma beigām, jo iecerējusi atgriezties diplomātiskajā dienestā. “Vienotības” valde pērn novembrī nolēma izslēgt Āboltiņu no partijas par komentāriem un rīcību laikā, kad “Vienotība” sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

Akreditācijas vēstules paredzēts pasniegt arī jaunajai Latvijas vēstniecei Somijā Kristīnei Našeniecei un jaunajai Latvijas vēstniecei Dānijā Aldai Vanagai.