Apmeklētākie muzeji pērn – Turaida, Rundāles pils, Rīgas kuģniecības muzejs un Kara muzejs!

Pievienot komentāru
Apmeklētākie muzeji pērn – Turaida, Rundāles pils, Rīgas kuģniecības muzejs un Kara muzejs!
LETA

Latvijas muzejos ik gadu pieaug apmeklētāju skaits. Pēdējā gada laikā tas jau ir pietuvojies 3 miljoniem. Apmeklētākie muzeji ir Turaidas muzejrezervāts, Rundāles pils, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs un Kara muzejs.

Pirmajā pieciniekā apmeklēto muzeju vidū ir Turaidas muzejrezervāts, Rundāles pils, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Kara muzejs un mākslas muzejs Rīgas Birža. Savu artavu muzeju apmeklētībā dod arī tūristi. Statistika liecina, ka Latvijas muzejus apmeklē 9% jeb gandrīz 300 tūkstoši ārvalstu tūristu.

Piemēram, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apmeklētāju skaits sācis strauji augt pēdējos piecos gados. Ja 2010. gadā to apmeklēja nepilni 140 tūkstoši cilvēku, tad pērn šis skaitlis jau palielinājies par trešdaļu. Muzeja komanda dara visu iespējamo, lai apmeklētājs, kurš vienu reizi redzējis ekspozīciju, atgrieztos vēl un vēl, stāsta muzeja darbinieki. Viņi akcentē, – tiekot strādāts pie tā, lai ieinteresētu gan ģimenes ar bērniem, gan skolēnus, gan seniorus.

Vera uz muzejiem parasti dodas tad, kad ārā kļūst vēsāks un garas pastaigas vairs nesagādā prieku. Kundze pēdējās nedēļās apmeklējusi 2 muzejus. Šoreiz ir pienākusi kārta Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam.

Vera, muzeja apmeklētāja:
Kad rudens bija pienācis, kļuva garlaicīgi, tāpēc sāku muzejus apstaigāt. Biju Dabas muzejā, pēc tam Medicīnas muzejā. Tagad uz Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju atnācu. Pēc tam vēl kādu citu apmeklēšu. Ziemā man ir vairāk brīvā laika.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apmeklētāju skaits sācis strauji augt pēdējos 5 gados. Ja 2010. gadā to apmeklēja nepilni 140 tūkstoši cilvēku, tad pērn šis skaitlis jau palielinājies par trešdaļu. Muzeja komanda dara visu iespējamo, lai apmeklētājs, kurš vienu reizi redzējis ekspozīciju, atgrieztos vēl un vēl. Tiek strādāts pie tā, lai ieinteresētu gan ģimenes ar bērniem, gan skolēnus, gan seniorus.


Ingrīda Lukašēviča, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja pārstāve:

Jāsaka, ka šīs ģimenes dienas un senioru dienas tām ir īpaša programma, te ir gan radošas darbnīcas, gan ekskursijas, bet arī īpaši draudzīgas ieejas maksas, kas arī ir būtisks faktors, ja visa ģimene apmeklē muzeju.

Šā gada dati tiks apkopoti nākamā gada sākumā, bet gan muzeju pārstāvji, gan Kultūras ministrijas darbinieki pieļauj, ka pozitīvā tendence – apmeklētāju skaitam augt – saglabāsies arī turpmāk. Piemēram, pērn muzejos kopumā pabijuši par 268 tūkstošiem cilvēku vairāk nekā 2013. gadā, sasniedzot 2,97 miljonus apmeklējumu.

Vēl vairāk apmeklētāju skaita pieaugumam palīdzēs nākamais 2016. gads, kad durvis pēc rekonstrukcijas atkal vērs vaļā Rīgas Motormuzejs un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.