Aplūko, kā nākotnē izskatīsies Latvijas Paralimpiskais sporta centrs

0 Komentāru

Sperts solis Latvijas Paralimpiskā sporta centra būvniecības sākšanai. Metu konkursā noskaidrots lielās būves vizuālais izskats. Konkursā uzvarējusi Latvijas-Francijas arhitektu apvienība, kura sporta centru vēlas redzēt kā sportistiem un iedzīvotājiem pieejamu ciematu-parku. Centra būvniecības sākums atkarīgs no finansējuma piesaistes.

Plānots, ka Latvijas Paralimpiskais sporta centrs tiks veidots Rīgā, Bišumuižas apkaimē, un pēc visu būvniecības kārtu pabeigšanas tas aptvers gandrīz 10 hektāru lielu platību. Paredzēts, ka centrs veiks gan sociālas funkcijas cilvēku veselības uzlabošanai ikdienā, gan veicinās profesionālā parasporta attīstību. Beidzot sportistiem būs viņu vajadzībām pielāgotas treniņu iespējas. Šobrīd šādu vietu Latvijā trūkst.

Kompleksā atradīsies multifunkcionāla sporta un kērlinga halle, vieglatlētikas stadions, dienesta viesnīca un visas nepieciešamās palīgtelpas. Līdzīga veida sporta centri ir pieejami arī citās valstīs, taču ar tik plašu funkcionalitāti vienuviet šis būšot pirmais šāda veida sporta centrs Baltijā un visā Eiropā. Arhitektiem šāda kompleksa vizuālo un funkcionālo izskatu veidot bijis liels izaicinājums.

Vēl gan nav zināms, kad centra būvniecību varētu sākt. Būvniecības izmaksas nav zemas, tādēļ līdz galam nav skaidrs, kur rast tam nepieciešamo finansējumu.

Valsts gan atvēlējusi naudu būvprojekta izstrādei. Darbs pie tā varētu sākties jau nākamgad.

0 Komentāru