Aplēses liecina: trīs mēnešu laikā no bankām Latvijā aizplūduši aptuveni 3,7 miljardi eiro nerezidentu noguldījumu

1 komentārs
Aplēses liecina: trīs mēnešu laikā no bankām Latvijā aizplūduši aptuveni 3,7 miljardi eiro nerezidentu noguldījumu
Foto: LETA

Kopš februāra vidus, kad Latvijas finanšu tirgu satricināja ASV paziņojums par iespējamo sankciju noteikšanu pret “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām un pēc tā sākto cīņu ar augsta riska klientiem, Latvijas banku sektorā nerezidentu noguldījumi mazinājušies par aptuveni 3,7 miljardiem eiro, liecina Skaties.lv aplēses, ņemot vērā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotos datus.

13. februārī, kad ASV paziņoja par iespējamu sankciju noteikšanu pret Latvijas vienu no lielākajām bankām, kopējais noguldījumu apjoms bankās Latvijā veidoja 20,5 miljardu eiro, kur nerezidentu noguldījumi bija aptuveni 8 miljardus eiro.

Tikmēr 10. maijā noguldījumi jau bija samazinājušies līdz 17,7 miljardiem eiro. Ministru prezidenta Māra Kučinska pagājušajā nedēļā teiktais, ka riskantās naudas noguldījumu īpatsvars mazinājies no 40% līdz 24% kopējos noguldījumos, liecina, ka tātad nerezidentu noguldījumu apjoms šobrīd ir sarucis līdz aptuveni 4,3 miljardiem eiro, zaudējot gandrīz pusi no savas iepriekšējās klātbūtnes Latvijas finanšu sektorā.

Tik lielu kritumu nerezidentu noguldījumos pagaidām nekompensē vietējie noguldījumi, tāpēc arī kopējais depozītu apmērs trīs mēnešu laikā mazinājies par 2,8 miljardiem eiro jeb 13%.