Apģērbu kontrabandisti apkrāpj valsti par pusmiljonu eiro

Pievienot komentāru
Apģērbu kontrabandisti apkrāpj valsti par pusmiljonu eiro
Foto: Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas ir apturējušas organizētas personu grupas darbību, kas ilgstošā laika posmā veica nelikumīgu apģērbu un apavu ievešanu Latvijā no trešajām valstīm. Noziedzīgā nodarījuma rezultātā valstij nodarīti zaudējumi vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā.

Par minēto faktu 2014. gada 27. maijā uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām darbībām Latvijas Republikas muitas teritorijā ar muitošanai pakļauto preci (apģērbi, apavi), kas izdarīts lielā apmērā organizētā personu grupā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā veiktas septiņas kratīšanas un aizturēti trīs Latvijas pilsoņi, kuriem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

2014.gada maijā, veicot plānotus operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, VID muitas amatpersonas atklāja organizētu personu grupu, kas ilgstošā laika periodā, fiktīvi noformējot dokumentus par piemērotām faktiski nenotikušām muitas procedūrām, veica nelikumīgu apģērbu un apavu, tajā skaitā, iespējams, kontrafaktu, ievešanu Latvijā.

Personas piemēroja muitas procedūru – tranzīts – kravām, kas faktiski netika izvestas uz trešajām valstīm, bet palika Eiropas Savienībā, kā arī muitas noliktavā novietoja pagaidu uzglabāšanā preces, kuras noliktavā neatradās. Minēto personu noziedzīgo darbību rezultātā Latvijas Republikas teritorijā vai kādā citā Eiropas Savienības dalībvalstī ir izlaistas brīvā apgrozībā kontrabandas ceļā ievestas preces, par kurām nav nomaksāti muitas administrētie nodokļi.

Kratīšanu laikā izņemti priekšmeti, kuriem ir lietisko pierādījumu nozīme, kā arī apgrozībā aizliegta viela – marihuāna – un ierocis, kura izcelsme tiek pārbaudīta.

Šobrīd kriminālprocesā par personu piesaisti norādītajam noziedzīgajam nodarījumam aizdomās turētā statuss ir piemērots četrām personām.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir noskaidrots, ka nelikumīgajos darījumos ar muitošanai pakļautām precēm iesaistīti vairāki Latvijā reģistrēti transporta uzņēmumi.

Saskaņā ar muitas ekspertu provizoriskām aplēsēm veikto darbību rezultātā personu grupa nodarījusi zaudējumus valstij vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā. Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, kā arī tiek precizēts valstij nodarīto zaudējumu apmērs.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.