Komentāri

Apelsīnu sulu, kuru daudz dzeram arī Latvijā, ražo lielākoties no Brazīlijas apelsīniem. Tā ir ienesīga industrija, tomēr daudzi patērētāji Eiropā nezina par cilvēktiesību pārkāpumiem un nabadzību, kādā spiesti dzīvot apelsīnu vācēji plantācijās.

Cilvēktiesību aizstāvju rīcībā esošā informācija liecina, ka katra otrā veikalā nopērkamā apelsīnu sulas paciņa ir no saulainās Brazīlijas, kas ir lielākā šā dzēriena eksportētāja, tomēr, izrādās, ka biznesam, kurā tiek apgrozīti miljardi, ir sava ēnas puse – strādnieki apelsīnu plantācijās dzīvo visai briesmīgos apstākļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto!

Iztikas minimums Brazīlijā ir ap 14 eiro dienā, bet apelsīnu plantāciju strādnieki nopelna vidēji deviņus eiro, jo samaksa tiek rēķināta par novāktajiem apelsīniem. Vienam cilvēkam dienā nav iespējams novākt tik daudz, lai nopelnītu visu iztikai nepieciešamo. Turklāt novāktos apelsīnus sver plantācijas īpašnieks vai firma, un strādnieki nevar zināt, vai samaksa tiek aprēķināta godīgi.

Lai mudinātu izvēlēties produktus, kas tapuši, ievērojot sociālos un vides standartus, Latvijā un arī citās Eiropas valstīs “zaļie” sākuši īpašu kampaņu.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl