Komentāri
Apdrošinātājs nevēlas izmaksāt vairāk nekā 4 miljonu kompensāciju par Rīgas pils ugunsgrēku
FOTO: LETA

Kārtējo reizi skandāls ap Rīgas pili. Šoreiz nepatīkamu pārsteigumu sagādājis apdrošināšanas uzņēmums Baltijas Apdrošināšanas nams, kas atsakās valstij izmaksāt vairāk nekā 4 miljonus eiro lielu apdrošināšanas prēmiju, meklējot visdažādākos ieganstus un argumentus. Tikmēr pilī remontdarbi turpinās. 

Baltijas Apdrošināšanas namā Rīgas pils bija apdrošināta pret uguns, ūdens, plūdu, vētras, trešo personu prettiesiskās rīcības un zādzību risku. Pirms pusotra gada vēsturisko ēku nopostīja ugunsgrēks, taču apdrošinātāji naudu neatmaksā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Baltijas Apdrošināšanas nams pieder uzņēmējam Ērikam Teilānam. Savukārt viņš ir Rīgas mēra Nila Ušakova padomnieks un tuvs draugs. Liels bija Valsts nekustamo īpašumu pārsteigums, kad Teilāna vadītā firma atsacījās segt ugunsnelaimes nodarītos zaudējumus. Runa esot par summu aptuveni 4 miljonu eiro robežās – tā tiekot vēl aprēķināta.

Tikmēr citi apdrošinātāji – BTA – pēc ugunsgrēka bez ierunām samaksāja vairāk nekā 200 000 eiro par ugunsgrēkā bojātiem celtniecības darbiem un materiāliem.

Pils remontdarbu izmaksas pašlaik sedz no īpaša konta, kurā naudu – 4,5 miljonus eiro –  ieskaitījuši paši būvnieki. Lai gan ēkas remontdarbi notiek teju triecientempā, uzraugi ir pārliecināti, ka galarezultāts neliks vilties.

Pili šodien apskatīja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Lai gan jau pēc pāris mēnešiem ir gaidāmas prezidenta vēlēšanas, Bērziņš aizvien neatklāj, vai kandidēs, un atsakās prognozēt, kuram tad būs tas gods rudenī pili atklāt.

Kopš postošā ugunsgrēka Rīgas pilī apritējis posotrs gads. Remontdarbu veicēji lēš, ka pašlaik paveikti aptuveni 85% no visa nepieciešamo darbu apjoma.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl