Apdrošinātājam būs jāizmaksā 100 000 eiro par sievas un bērna nāvi avārijā Čaka ielā

0 Komentāru
Apdrošinātājam būs jāizmaksā 100 000 eiro par sievas un bērna nāvi avārijā Čaka ielā
FOTO: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien no apdrošinātāja Gjensidige Baltic piedzina 100 000 eiro morālā kaitējuma atlīdzību par labu Ansim Priedem par 2014. gadā Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, avārijā zaudēto ģimeni – sievu un meitu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedums Anša Priedes prasībā pret apdrošinātāju Gjensidige Baltic apliecina, ka izpratne par apdrošināšanas būtību un apdrošinātāju saistībām Latvijā ”klibo” un nepieciešami būtiski uzlabojumi, kas apdrošināšanas atlīdzību izmaksas procesu precīzi definē un regulē.

”Izvērtējot katru individuālo lietu un apdrošināšanas atlīdzības apmēru, vadāmies pēc valstī spēkā esošiem likumiem un Ministru kabineta noteikumiem, kuri apdrošinātājam tāpat kā jebkurai cita personai Latvijā ir saistoši. Apdrošināšanas atlīdzību jautājums satiksmes negadījumos cietušajiem vairākkārt aktualizēts arī Eiropas Savienības tiesā, kura ir izskaidrojusi, kā būtu jāinterpretē ar to saistītās direktīvas. Taču šobrīd Latvijā apdrošināšanas atlīdzības izmaksa uz līguma pamata tiek sajaukta ar kaitējuma kompensāciju civiltiesībās, kas ir jānodrošina kaitējuma nodarītajam, nevis apdrošinātājam. Apdrošinātājs nav kaitējumu nodarījusī persona un neatbild par deliktu, bet gan uzņemas saistības saskaņā ar līgumu. Šodienas tiesas lēmums par morālā kaitējuma atlīdzības noteikšanu 100 000 eiro apmērā un tiesāšanās izdevumu segšanu apliecina, ka mūsu valstī tiesību normu piemērošanas jautājumos saistībā ar apdrošināšanu ir daudz problēmu. Tādēļ ir skaidrs, ka šajā jomā nepieciešami uzlabojumi,” skaidro AAS Gjensidige Baltic vadītājs Latvijā Aleksandrs Rjabovs.

Viņš uzsver, ka Gjensidige ir iestājusies par Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja pērnā gada rudenī iniciētajiem grozījumiem OCTA apdrošināšanas likumā. Tie paredz sakārtot daudzus būtiskus jautājumu saistībā ar šo apdrošināšanas veidu, lai pareizi piemērotu ES tiesisko regulējumu un atvieglotu ceļu satiksmes negadījumos cietušajiem apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas procesu.

 

Kā iepriekš ziņots, traģiskais satiksmes negadījums notika Rīgā 2014. gadā maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, trolejbuss, kuru vadīja 1954. gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982. gadā dzimušu sievieti un viņas 2009. gadā dzimušo meitu. Abas cietušās no gūtajiem ievainojumiem mira.

Apdrošināšanas kompānija Gjensidige Baltic, kura ir apdrošinājusi pašvaldības SIA Rīgas satiksme, civiltiesisko atbildību ar apdrošināšanas līgumu, kurš tika noslēgts atbilstoši tajā brīdī spēkā esošajiem tiesību aktiem, vīrietim par viņa sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu izmaksājusi likumā noteikto apdrošināšanas atlīdzību par nemateriālajiem zaudējumiem.

0 Komentāru