Apdraudējuma gadījumā NATO vienības Latvijā ierastos pēc 48 stundām

3 komentāri
Apdraudējuma gadījumā NATO vienības Latvijā ierastos pēc 48 stundām
FOTO: LETA

Vai Latvija apdraudējuma gadījumā spēs uzņemt NATO ātrās reaģēšanas vienības? – atbilde uz šo jautājumu tika dota Lielvārdē šajās nedēļās notikušajās mācībās.

Bāze bāzē, tā var dēvēt NATO mācības Arrcade Fusion 2015. To laikā Latvijas Gaisa spēku aviācijas bāzē tika izveidots NATO štābs, kurš nodrošina ātro reaģēšanas vienību uzņemšanu.

Teltis Lielvārdes bāzē tika uzceltas jau oktobrī, tās tiks nojauktas pēc nedēļas, un tā ir arī galvenā vieta, kur mācības norisinās.

Daļa no mācībām vienlaikus norit arī Lietuvā un Igaunijā. Atbalstu vienību uzņemšanai gatavi sniegt vairāk nekā 500 mācību dalībnieki no 21 valsts. Vadošo lomu mācībās uzņēmušies briti, kuri uz Rīgu atveduši arī karalisko jūras spēku helikopterus.

Mācībās iesaistīti arī nepāliešu karavīri – gurkas, kuri britu bruņoto spēku rindās karo jau kopš 19. gadsimta. Par to, ka gurkas bauda militāro autoritāti, liecina arī fakts, ka kopā ar viņiem dienējis princis Harijs. Leģendām apvītie karavīri zināmi ar to, ka pretiniekos iedveš bailes ar platu, līku dunci – kukuri.

Mācībās tika pierādīts – lai pirmie spēki ierastos Lielvārdē, vajadzīgas 48 stundas, bet, lai uzceltu visu bāzi, divas nedēļas.

Skaties foto!

Skaties video!

3 komentāri