Apcietinātā uzņēmēja Martinsona sieva iesniegusi atlūgumu Tieslietu ministrijā

9 komentāri
Apcietinātā uzņēmēja Martinsona sieva iesniegusi atlūgumu Tieslietu ministrijā
EDIJS PĀLENS, LETA

Šodien “Latvijas Radio” raidījumā “Krustpunktā” tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) paziņoja, ka atlūgumu iesniegusi uzņēmēja Māra Martinsona sieva Marika Martinsone.

Martinsone Tieslietu ministrijā ieņēmusi visai augsto Starptautiskās sadarbības departamenta direktora vietnieka amatu.

Iepriekš medijos izskanējis, ka Martinsone 2017. gadā darbā bijusi vien 53 darba dienas, apmaksātā atvaļinājumā pavadījusi 14 dienas, bezalgas atvaļinājumu izmantojusi 15 dienu apmērā, bet vairāk nekā pusgadu – 170 dienas, darbā nav bijusi darba nespējas vai cita attaisnojuma dēļ. Neattaisnoti darba kavējumi oficiāli nav konstatēti.

Portāls “jauns.lv” vēstīja, ka pēc mēnešu sadalījuma 2017. gada februārī, augustā, septembrī, oktobrī, decembrī Martinsone darbā vispār nav bijusi un darba attaisnojuma iemesls ir norādīts kā darba nespēja vai cits attaisnojums, savukārt novembrī nostrādātas vien divas dienas un pārējo 19 darba dienu kavējuma iemesls atkal norādīts darba nespēja vai cits attaisnojums. Kopš 2017. gada 1. janvāra vienīgais mēnesis, kad Martinsone darbā bijusi visas darba dienas ir 2017. gada aprīlis, proti, čakli nostrādājot 18 darba dienas.

Kā vēstīts, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim “Rīgas satiksmes” veiktajiem iepirkumiem, kur tiesa pērn decembra sākumā sešām no septiņām šajā lietā aizdomās turētajām personām kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, starp kuriem bija arī uzņēmējs Māris Martinsons.

Tāpat vēstīts, ka KNAB pērn vasarā nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai krimināllietas materiālus pret Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu. Neilgi pēc tam prokuratūra šajā lietā Rimšēvičam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu, bet Martinsonam – par kukuļņemšanas atbalstīšanu.

9 komentāri