Komentāri

Puse apbedīšanas nozares uzņēmumu neuzrāda nekādus ieņēmumus, ēnu ekonomikas īpatsvars nozarē pērn varētu būt vismaz 5,45 miljoni eiro, norāda Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ināra Pētersone.

Ināra Pētersone arī atzina, ka ēnu ekonomikai šajā nozarē ir tendence pieaugt. Pārkāpumus apbedīšanas pakalpojumu nozarē atklājuši arī patērētāju tiesību aizstāvji, norādot uz negodīgu komercpraksi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Centra vadītāja Baiba Vītoliņa šorīt intervijā 900 Sekundēm norādīja, ka cilvēkiem ir sarežģīti noskaidrot šo pakalpojumu cenas un par ko tad īsti tiek maksāts. Tāpat lielāks apgrozījums ir uzņēmumiem, kas atrodas slimnīcu un morgu tuvumā.

Bijuši arī gadījumi, kad, izmantojot klientu nezināšanu, uzņēmumi piesavinās valsts izmaksātos apbedīšanas pabalstus vai iekasē naudu par pakalpojumiem, ko valsts nodrošina bez maksas, piemēram, par miršanas apliecības izsniegšanu. Patērētāju aizstāvji norāda, ka nākamgad apbedīšanas joma būs viena no prioritātēm viņu darbā un neizslēdz iespēju par speciāla regulējuma noteikšanu nozarei.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl