Anulē OIK saņemšanas atļauju “Rīgas enerģijai”. Ministrijai draud dārgas tiesvedības

9 komentāri

Ekonomikas ministrija atcēlusi atļauju pārdot elektroenerģiju valsts obligātā iepirkuma ietvaros skandalozajam uzņēmējam Mārim Martinsonam daļēji piederošajam uzņēmumam “Rīgas enerģija”.

Līdz ar to, pēc ministrijas aplēsēm, tikšot novērsts iespējams obligātā iepirkuma komponentes kopējo izmaksu pieaugums par aptuveni 34,2 miljoniem eiro turpmākajos 10 gados.

Lēmums pieņemts divu pārkāpumu dēļ – elektroenerģijas ražošana koģenerācijā noteiktajā termiņā atbilstoši normatīvo aktu prasībām nebija uzsākta, un līdz brīdim, kad koģenerācijas stacijai bija jāuzsāk ražošana, tā iekārtu kopums nebija gatavs ekspluatācijai, skaidroja ekonomikas ministrs.

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs, “Vienotība”

Tehniski mēs varētu teikt, – pieslēgumam tika deklarēta pilnīgi cita ierīce un nebūt šī ierīce tai laikā nemaz nestrādāja. Šī atļauja ir par tiesībām saņemt valsts atbalstu jeb šo te OIK maksājumu, bet neviens netraucē šai stacijai deklarēties kā jebkurai elektrību ražojošai stacijai un tirgot viņu “Nordpool” sistēmā kā Tec-1 un Tec – 2 un pelnīt ar šo, tā es te nekādu krīzi neredzu.

“Rīgas enerģija”, kas sākusi pārdot elektrību un siltumu testa režīmā kopš pērnā gada nogales, plāno ministrijas lēmumu pārsūdzēt un piedzīt visus iespējamos zaudējumus, ka varētu būt mērāmi miljonos eiro.

9 komentāri