Antālijā uzturas vismaz 350 atpūtnieki no Latvijas! airBaltic pārceļ lidojumu

Pievienot komentāru
Antālijā uzturas vismaz 350 atpūtnieki no Latvijas! airBaltic pārceļ lidojumu
FOTO: LETA

Saistībā ar iespējamo militāro apvērsumu Turcijā Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic ir nolēmusi pagaidām pārcelt uz vēlāku laiku sestdienas rīta reisu no Rīgas uz Antāliju.

Ar rīta reisu uz Turcijas kūrortu bija plānots nogādāt 137 pasažierus, bet Antālijā atgriešanos mājās ar šo lidmašīnu gaida 144 pasažieri.

Pēc tūrisma firmas Tez Tour sākotnējām ziņām Antālijā kopumā uzturas 353 ceļotāji.

Galīgo lēmumu par lidojumiem pieņems no rīta, bet sīkāku informāciju par turpmākajiem soļiem ceļotājiem sniegšot Tez Tour. Informācija par izlidošanu tikšot sniegta pēc plkst.9.30.

Sakarā ar politiskajiem notikumiem Turcijā Tez Tour lūdz savus klientus palikt savās viesnīcās un uzturēt komunikāciju ar firmas pārstāvjiem.

“Mēs esam tiešā komunikācijā ar Latvijas Ārlietu ministriju, aviokompāniju airBaltic un mūsu uzņemošo ofisu Antālijā. Centīsimies savlaicīgi sniegt jaunāko informāciju,” teikts “Tez Tour” paziņojumā.

Ar uzņēmumu klienti var sazināties pa tālruni (+371) 22 304 575.

Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos līdz situācijas normalizācijai atlikt braucienus uz Turciju.

Latvija seko līdzi notikumu attīstībai Turcijā, un pagaidām aicina valstspiederīgos, kuri atrodas šajā valstī, neapmeklēt iedzīvotāju pulcēšanās vietas, norāda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

No Turcijas saņemam satraucošas ziņas, esam ļoti norūpējušies par situācijas attīstību, uzsvēra ministrs un piebilda, – demokrātija, tiesiskums un cilvēktiesības ir jāievēro.

Ārlietu ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus problēmu gadījumā sazināties ar vēstniecību Turcijā. Vēstniecības Ankarā šobrīd strādā un ir sazvanāma pa tālruni +903124056136. Tāpat neskaidrību gadījumā ir iespējams vērsties Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā, kas ir sazvanāms pa tālruni +371 26337711.

Latvijas vēstniecībā Turcijā ir vērsušies vairāki satraukti Latvijas iedzīvotāji, kuri vēlējušies iegūt informāciju, kā rīkoties iespējamā valsts apvērsuma apstākļos.

Vēstniecības rīcībā pašlaik nav informācijas, vai sestdien tiks nodrošināta aviosatiksme starp Rīgu un Turciju, taču ārvalstu avoti vēsta, ka aviosatiksme vismaz daļēji ir apturēta. Informācija Rīgas lidostas mājaslapā liecina, ka aviosabiedrība airBaltic sestdien plānoja veikt pāris lidojumus uz Antāliju, bet Turkish Airlines – lidot uz Stambulu.

Ļoti daudz zvanu saistībā ar Turcijā notiekošo saņem Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments, atzīst Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V). Par to liecina arī ieraksti sociālajos tīklos, kur, piemēram, kāda sieviete bažījusies, ka ministriju neizdodas sazvanīt cilvēkiem, kuru bērniem šodien caur Stambulu jālido uz Latviju.

Esam pieslēguši papildspēkus mūsu konsulārās palīdzības telefona līnijām, bet aicinu būt pacietīgiem, zvanu ir daudz, sociālajos tīklos ir paziņojis ministrs.

Kā ziņots, Turcija armijas grupa piektdienas vakarā paziņojusi, ka tā pārņēmusi varu valstī. ”
Public