ANO Bēgļu aģentūra satraukta par Latvijas pieeju migrācijas krīzē

8 komentāri
ANO Bēgļu aģentūra satraukta par Latvijas pieeju migrācijas krīzē
EPA/SCNAPIX

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bēgļu aģentūra ievākusi informāciju par Latvijas īstenoto migrantu atgrūšanas politiku Baltkrievijas pierobežā un drīzumā sāks izvērtējumu.

Taču jau sākotnēji ir paustas bažas, ka migrantiem netiek dotas iespējas pieteikties patvērumam. ANO bēgļu aģentūras pārstāvis vakar steigšus ieradies Latvijā, lai tiktos ar iekšlietu ministrijas pārstāvjiem.

Uzklausīta mūsu puses argumentācija par migrantiem kā hibrīdkara ieroci; ka viņi Baltkrievijā ieradušies kā tūristi; turklāt ir arī precedents – kā Spānija aizsargājusi savas robežas no masveida imigrācijas. Notiekošo Latvijā tagad analizēs ANO eksperti Ženēvā.

“ANO bēgļu aģentūra pauž satraukumu, ka Latvija ir pilnībā atņēmusi iespēju migrantiem pieteikties patvērumam. Tādā veidā tiek atraidītas personas, kurām patiešām varētu būt vajadzīga starptautiskā aizsardzība. Mēs tagad analizējam Latvijas valdības, parlamenta pieņemto, skatām katru juridisko detaļu. ANO bēgļu aģentūra drīz atkal sazināsies ar Latvijas politikas veidotājiem. 3:04 Protams, katrai valstij ir tiesības aizstāvēt savas suverēnās robežas, bet nedrīkst ignorēt uzņemtās starptautiskās saistības – ļaut ierasties un lūgt patvērumu. Pēc tam jūs izvērtējat, kurus lūgumus apstiprināt, kurus – noraidīt,” norāda ANO Bēgļu aģentūras pārstāve Ziemeļeiropā Elizabete Arnsdorfa Haslunda.

8 komentāri